Avafestival. Perepäev

P 25. aug 11:00 Väikeses majas

Avafestival. Perepäev

Suve lõpetame juba oodatud ja varasemalt kahel korral toimunud Vanemuise hooaja avafestivaliga. Sedakorda on festival kasvanud pea nädalaseks sündmuseks koos erinevate kontsertide, töötubade, avatud uste päeva, kodukohvikute, MyFitnessi ühistreeningu, orienteerumismängu ja palju muuga.

Pühapäev, 25. augustil kell 11-15 toimub Vanemuise väikeses majas perepäev, kus lisaks toredatele tegevustele on Sul suurepärane võimalus soetada endale mõni Vanemuise teatri kostüüm või osta koju põnev teatrirekvisiit. Laste rõõmuks on kohal Kunksmoor.

Kell 12 algava kontserdiga tähistab Vanemuise Tantsu- ja Balletikool oma 30. sünnipäeva. Vanemuise Tantsu- ja Balletikool asutati Vanemuise teatri juurde 1994. aastal, kooli juhataja on Elena Poznjak-Kõlar. Ehkki kool alustas tegevust vaid 24 õpilasega, õpib seal tänaseks 10 pedagoogi juhendamisel ning kolme kontsertmeistri abistamisel ligikaudu 150 õpilast.

Kooli õpilased osalevad regulaarselt Vanemuise teatri tantsuetendustes. Vanemuise balletitrupi kõrval on nad tantsinud ballettides nagu „Püha kevad“, „Tuhkatriinu“, „Pähklipureja“, „Giselle“, „Kevade“, „Uinuv kaunitar“, „Onegin“, „Romeo ja Julia“, „Naksitrallid“ jt. Ainult balletikooli õpilaste osalusel loodud lavastustest võib nimetada näiteks „Kuldvõtmekese lugu“ (2013), „Inetu pardipoeg“ (2015) ning 2020. aastal Eesti teatriliidu preemia pälvinud „Klaabu“.

Kooli kõrgest tasemest annavad tunnistust mainekatel balletikonkurssidel saavutatud esikohad. 2023. aastal teenisid mitmed konkursivõidud Miina Eliise Luts ning Jette Pruulmann, kes pälvisid esikohad klassika, neoklassika ja contemporary kategooriates Neustadti konkursil „Neue Welle“ ning Riias toimunud IX rahvusvahelisel tantsuolümpiaadil. Mitmed balletikooli vilistlased on leidnud rakendust riiklikes teatrites ja erinevates tantsutruppides, samuti jäänud kooliga seotuks õpetajatena.

Üritus on tasuta.

 

Uute õpilaste vastuvõtt Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli toimub reedel, 30. augustil kell 17.00-19.00 Vanemuise suures majas proovisaalis nr 2. Koguneda valvelauda.

Lapsed alates 5. eluaastast on oodatud ettevalmistusklassidesse. Vanemad lapsed, kellel on eelnev balletistuudio kogemus, on oodatud liituma nende võimetele vastava klassiga.

Eelregistreerimiseks palume kontakteeruda Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhataja Elena Poznjak-Kõlariga
elena.poznjak.kolar@gmail.com
+372 56698956

Vaata lähemalt veebilehelt https://balletikool.ee/

Vanemuise teatri 155. hooaja avafestival toimub 21.-25. augustini 2024.
Tutvu avafestivali teiste sündmustega Vanemuise teatri kodulehel.