Romeo ja Julia

  • Ballett
  • Suures majas
  • Kestus: 02:20
  • Järgmine etendus 08.03 - 19:00

Romeo: „ Kuid tõttki saame teada une läbi.“
Mercutio: „Sa usud? Nägid kuninganna Mabi?“
Mis juhtub pärast seda, kui Romeo näeb kuninganna Mabi unes? William Shakespeare’i kirjutatud traagiline ja siiras armastuslugu on juba sajandeid publiku südameid võlunud. Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia“ aga alates 1938. aastast, mil toimus maailmaesietendus Tšehhoslovakkia Rahvusteatris Brnos. Sellest ajast on Shakespeare’i vaimustav teos ehtinud pea kõiki maailma suuri ja väiksemaid balletilavasid.

«Romeo ja Julia» on olemuselt draamaballett, st teos nõuab tantsijatelt näitlejameisterlikkust usutavate karakterite loomisel ja Zuska lavastus veelgi enam. Tema koreograafia on rikas sulam nüüdisaegsetest balletistiilidest ning tegelaste liigutustel on tunnetuslik alus – tants on nähtavaks muudetud inimhinges toimuv draama.

/…/ Vanemuise trupp tervikuna on varasemast ühtlasem nii tantsutehniliselt kui ka kehalistelt proportsioonidelt ning Zuska lavastus tõendab, et nad on suutelised veenvalt toime tulema mistahes tantsuteksti esitusega.
(Heili Einasto, Postimees)

„Romeo ja Julia“ uuslavastus on vaatamist väärt. See progressiivne ja ainulaadne vaatemäng läheb kahtlemata ajalukku nüüdisaegse balleti pöördepunktina, uuendusliku teosena, mis seob inimeksistentsi sügavamad aspektid klassikalise draama, paeluva muusikasaate ning leidliku koreograafiaga.
(Martina Doležalová, Nenudte.se)

KAVALEHT

Esietendus 29.09.2018 Vanemuise suures majas
Maailmaesietendus 14.11.2013 Tšehhi Rahvusballetis

Artiklid

Helilooja Sergei Prokofjev
Muusikajuht ja dirigent Taavi Kull
Koreograaf ja lavastaja Petr Zuska (Tšehhi)
Kunstnik Jan Dušek (Tšehhi)
Kostüümikunstnik Pavel Knolle (Tšehhi)
Valguskujundajad Petr Zuska, Pavel Dautovský (Tšehhi)

Vanemuise balletisolistid ja trupp
Vanemuise sümfooniaorkester

Etendused

Romeo ja Julia

  • Ballett
  • Suures majas
  • Kestus: 02:20
Palun valige etenduse kuupäev, millele soovite piletit osta!