Loe

«Zucco» võitis Poolas

Postimees

Vanemuise «Roberto Zucco» võitis Toruni teatrifestivalil Poolas teise peaauhinna. «Mul on väga hea meel, et see lavastus meeldib peale meie ka teistele,» ütles lavastaja Tiit Ojasoo. «Toruni festival ei ole just kõige suvalisem festival.»
14. korda peetud rahvusvahelise teatripeo võistlusprogrammis osales 13 lavastust. Lisaks kolmele peaauhinnale anti välja seitse kõrvalauhinda.

Kiire osatäitja vahetus

Ühe kõrvalauhinnana parima noore näitleja auhinna saanud Tambet Tuisk ei olnud varem rajatagustel festivalidel osalenud. «Praeguseni on see mu kõige tähtsam autasu,» ütles Vanemuises pärast lavakunstikooli lõpetamist neljandat aastat töötav näitleja.
««Roberto Zucco» on hea näide heast teatrist, kus ideaalselt klapivad omavahel kokku vahe lavastajamõte, leidlik kunstnikutöö ja oivaliselt mängiv trupp,» ütles Vanemuise draamajuht Ain Mäeots. «Ja selle krooniks on võrratu tekst.»
«Zucco» Tallinna-külalisetenduste järel oli palavik ootamatult haiglaravile sundinud näitleja Lembit Eelmäe. Olukorra päästis Vanemuisele Ao Peep, kes profina kiirelt teksti omandas ja Toruni sõitva trupiga ühines.
Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema sõnutsi on ka Vanemuise grand old man Eelmäe tänaseks paranenud ja teeb teatris täie jõuga taas proove.
Toruni teatrifestivali korraldab alates 1991. aastast Wilam Horzyca nimeline teater. Ojasoo lavastatud «Roberto Zuccot» mängiti Toruni spordikeskuses Olümpia 25. mai hilisõhtul. Tulemused jõudsid Vanemuisesse nädalavahetusel.
Rahvusvahelise žürii otsusega läks kolmest peaauhinnast esimene Venemaale. Selle pälvis Novosibirski noorsooteatri Gloobus lavastus «Topelttruudusetus», mille lavastanud Dmitri Tšernjakov pälvis parima lavastaja kõrvalauhinna.

Vanemuise menutükk

Tartus Sadamateatris mängitav poeetiline lugu 24-aastasest sarimõrvarist Roberto Zuccost osutus ajakirja Teater.Muusika.Kino kriitikute ankeetküsitluses eelmise hooaja kõige hinnatumaks lavastuseks.
Samuti oli see lavastus üks neist, mille eest pälvis Ojasoo mullu sügisel teatrifestivali «Draama» auhinna, Kaie Mihkelson sai aga «Roberto Zuccos» osatäitmise eest parima naiskõrvalosa auhinna.
Vanalinnastuudio direktori ametikoha äsja vastu võtnud Ojasoo andmetel on mõned «Roberto Zucco» etendused kavas ka Vanemuise järgmisel hooajal.

01.06.2004