Loe

Yoko Alender: au ja kiitus Sergole!

SLÕhtuleht

SLÕhtuleht

Urmas Alenderi tütar Yoko käis esietendusel abikaasa ja sugulastega. «Valdavalt jäi kõigile väga hea, soe ja positiivne mulje. On väga tänuväärne, et Ruja looming kui emakeelse kultuuri üks grandioosne näide sellisel kujul edasi elab,» oli mõte Rujast muusikal lavastada Yoko meelest kindlasti hea.

«Oli väga väärikas ja tasemel. Muusika kandis fantastiliselt, tervikuna oli vaatemäng mitmekülgne, kaasakiskuv, ei puudunud ka tõsisemad emotsioonid,» iseloomustab ta saadud muljet. «Priit Võigemast Rannapina on muidugi vapustav. Tore on see, et laulud on näitlejate esituses sama mõjusad kui originaalis. On suudetud vältida Urmas Alenderi esituste kopeerimist, edastatakse hoopis n-ö oma sõnum uues kontekstis.»

Sergo Varesel on Yoko silmis kõige raskem ülesanne: «Ei ole ju temal õppida muust kui lauludest ja vähesest videomaterjalist. Kuna aga Urmas Alender oli avalikkusele esinedes sageli väga teatraalne, on kindlasti raske tuua välja tema isiku teisi tahkusid.» Loomulikult on Yoko tema soorituse kõige kriitilisem vaataja, kuid tõdeb optimistlikult: «Milline väärtus on see, kui keegi läbi oma loomingu sellisel kujul uue elu saab! Selle eest tänu, au ja kiitus Sergole ja kõigile teistele tegijatele!»

18.08.2008