Loe

Webberi juubel algab Tallinnas

Ülle Hallik, Äripäev

Ülle Hallik, Äripäev

Kaks homset kontserti Saku Suurhallis on avalöögiks turneele, mis pühendatud Briti muusikalikuninga Andrew Lloyd Webberi 60. sünnipäevale.

Kas juubilar Andrew Lloyd Webberit ennast ka Tallinnas näha saab, ei julgenud Vanemuise teatrijuht ja tuuri Eesti-poolne produtsent Paavo Nõgene lubada. Ühe oma tuntuma muusikali peategelase Ooperifantoomi sarnaselt on meistril kombeks end salapäraga looritada ning hiilida oma lavastusi vaatama kellelegi teatamata ja pärast saalitulede kustumist ning lahkuda hetk enne, kui need etenduse järel taas süttivad.

Juubelikontsertidel kõlavad parimad palad Webberi muusikalidest “Cats”, “The Phantom of the Opera”, “Jesus Christ Superstar”, “Evita”, “Sunset Boulevard”, “Starlight Express”, “The Beautiful Game”, “Woman in White”, “Whistle Down the Wind” jt. Kontsertide kunstiline juht on juubilar Andrew Lloyd Webber ise.

Solistidena astuvad lavale neli West Endi solisti, Webberi muusikalide n-ö spetsialistid Rachel Barrell, Jacqui Scott, Tim Rogers ja Simon Bowman, kes on Londoni lavastustes osalised olnud.

Kaasa teevad kuueliikmeline popkoor, rokkbänd ja dirigent Nick Davies, kohalike solistidena liituvad nendega Maarja-Liis Ilus ja Gerli Padar ning kohaliku orkestrina Vanemuise Sümfooniaorkester.

Eesti solistid valisid välja tuuri Londoni-poolsed korraldajad. Maarja-Liisi puhul on tegemist vana tuttavaga Vanemuise “Catsi” lavastusest ja 2006. aastal toimunud Webberi galakontserdilt. Gerli Padari kasuks langetasid nad otsuse video põhjal, mille Vanemuise teater saatis. “Kutse kontserdil osaleda sai ka Aivar Tommingas,” teadis Paavo Nõgene, kuid lisas, et kahjuks osutusid talle pakutud partiid liialt kõrgeteks ja näitleja loobus.

Vanemuine on ainsa teatrina Eestis toonud lavale mitmeid Andrew Lloyd Webberi maailmakuulsaid muusikale – “Evita”, “Jesus Christ Superstar”, “Cats” – ning saanud Webberi ainsaks ametlikus esindajaks Eestis. Selle loomuliku jätkuna teeb Eesti kontsertidel kaasa just Vanemuise Sümfooniaorkester.

Ühtlasi on see ülesastumine Nick Daviese taktikepi all omamoodi eksam, kuna orkester on saanud Webberi kompaniilt pakkumise osaleda muusikali “The Phantom of the Opera” uue plaadi salvestusel. 

17.10.2008