Loe

“Vihurimäes” mängib peaosa Kersti Heinloo

Vanemuise Välksõnum

 Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater mängib eeloleval suvel Alatskivi lossi pargis taas menukat suvelavastust „Vihurimäe“, kuid Catherine’i kaksikrollis vahetab Helena Merzini välja Kersti Heinloo Eesti Draamateatrist.

Vanemuise draamajuhi Sven Karja sõnul oli Helena Merzinil soov eeloleval suvel seda rolli mitte mängida ning teater otsustas näitlejanna soovile vastu tulla. „Kersti Heinloo kandidatuuri kasuks rääkis ka ajalooline seik, et kui kolm-neli aastat tagasi plaanis kadunud Mati Unt meie teatris „Vihurimäed“ lavastada, pakkus ta seda rolli just Kersti Heinloole.“

Emily Brontë samanimelisel romaanil põhineva lavastuse tegi eelmisel suvel Roman Baskin, kunstnik oli Ann Lumiste ja valguskunstnik Martin Meelandi. Heatcliffi mängib ka sel suvel Marko Matvere, teistes rollides Külliki Saldre, Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Raivo Adlas, Ott Sepp ja Helen Rekkor.

19. sajandi briti kirjandusklassika paremikku kuuluv omanäoline romaan „Vihurimäe” jõudis Eestis teatrilavale esmakordselt. Kirglik ja saatuslik armastuslugu, mille peategelasteks on deemonlik Heathcliff ja kaunis Catherine Earnshaw, mõjutab kahe mõisnikupere saatust läbi mitme põlvkonna.

Vanemuise suvelavastus „Vihurimäe” etendub 1.–18. juulini Tartumaal Alatskivi lossi pargis. Kokku antakse 10 etendust. Piletid on juba praegu müügil Vanemuise kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üles Eesti. 

22.01.2009