Loe

“Vihurimäe” peaosades näeb Matvere ja Merzinit

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater mängib juunis ja juulis Alatskivi lossi pargis suvelavastust „Vihurimäe”, kus peaosades astuvad publiku ette Marko Matvere ja Helena Merzin.

Emily Brontë samanimelisel romaanil põhineva lavastuse teeb Roman Baskin, kunstnik on Ann Lumiste ning valguskunstnik Martin Meelandi. Catherine’i kaksikrolli mängib Helena Merzin, Heatcliff on Marko Matvere ning teistes rollides Raivo Adlas, Külliki Saldre, Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Ott Sepp ja Helen Rekkor.

Vanemuise draamajuhi Sven Karja sõnul on teatri sellesuvine draamalavastus kolme seni eraldi seisnud idee kokkusaamine: „Ühelt poolt on Brontë võimsalt nägemuslik, müstiliste hoovuste ja monumentaalsete karakteritega romaan „Vihurimäe”, mille lavastamisest on Vanemuises varemgi juttu olnud.”

„Teisalt oli Roman Baskini soov lavastada suvel vabas õhus suurte kirgede lugu,” selgitas Karja. „Kolmandana lisandus Tartumaal asuv Alatskivi loss, Eesti suveteatri jaoks peaaegu avastamata paik. Muuseas, lossi ehitamisel on olnud eeskujuks Šotimaal asuv Balmorali loss, mis võiks igati orgaaniliselt haakuda selle iidse inglise romaani õhustikuga.”

19. sajandi briti kirjandusklassika paremikku kuuluv omanäoline romaan „Vihurimäe” jõuab Eestis teatrilavale esmakordselt. Kirglik ja saatuslik armastuslugu, mille peategelasteks on deemonlik Heathcliff ja kaunis Catherine Earnshaw, mõjutab kahe mõisnikupere saatust läbi mitme põlvkonna.

Vanemuise suvelavastus „Vihurimäe” esietendub 27. juunil Alatskivi lossi pargis. Juunis ja juulis antakse kokku 10 etendust. 

21.02.2008