Loe

Veerandsada lauljat pürib rokkmuusikali peaosadesse

Tartu Postimees

Vanemuise suvise rokkmuusikali «Jesus Christ Superstar» rollikonkursile saabus veerandsada sooviavaldust.
Jeesuse osa soovib laulda-mängida kuus, Juuda osa üksteist ja Heroodese osa kaheksa inimest. Mõned muusikalis osaleda soovijad kandideerivad mitmesse rolli. Kandidaatide seas on ka üks soomlane.
«Meil on andmeid, et oma sooviavalduse on postitanud veel teinegi välismaalane,» märkis produtsent Paavo Nõgene. «Konkursile registreerumisega võib väga rahule jääda.»

Veel viis lauljat

Lisaks neile, kes 1. detsembriks avaldasid soovi rollikonkursil osaleda, teeb lavastusmeeskond omalt poolt produtsendi andmeil umbes viiele isikule ettepaneku minna ettelaulmisele.
Kandideerijate nimesid Nõgene veel avaldada ei soovinud.
«Kui näiteks nimetada vaid paari lauljat, poleks see teiste suhtes aus,» põhjendas ta. «Kõigi veerandsaja nime avaldamine võtaks aga liiga palju ruumi, pealegi ei ole me neilt kelleltki selleks luba küsinud.»
Peaosadesse soovijate konkurss on 11. detsembril Tallinnas Eesti Kontserdi ruumes. Iga osaleja esitab ühe korraldajate valitud ingliskeelse laulu sellest muusikalist.

Konkurss nädala pärast

Võistulaulmist kommenteerides märkis lavastuse muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm, et loodetavasti on Eestis peale kasvanud uued säravad Jeesused ja Juudad.
Need on rasked rollid. «Võib juhtuda, et mõni ei tulegi konkursile, kui on noodid kätte saanud,» oletas Nõgene.
Sir Andrew Lloyd Webberi ja sir Tim Rice’i maailmakuulus rokkmuusikal «Jesus Christ Superstar» esietendub juunis 2004 Vanemuise teatri kõrvale rajataval suvelaval ja seda mängitakse seal kaheksal korral.
Lavastuses osalevad ka vanemuislased – sealhulgas kindlasti teatri koor, balletitrupp ja orkester.
Rokkmuusikal valmib Vanemuise teatri koostöös üritusturundusgrupiga PNG Events, mida juhib Paavo Nõgene.

Rokkmuusikal teatri kõrval
• Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i rokkmuusikal «Jesus Christ Superstar» esietendub 11. juunil 2004 Vanemuise teatri kõrvale rajataval suvelaval.
• Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm.
• Etendusi on lubatud anda kaheksa.

04.12.2003