Loe

Vanemuises salvestatakse täna „Detektiiv Lotte“ DVD

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas salvestatakse täna „Detektiiv Lotte“ DVD. Plaat valmib koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga ning jõuab müügile Vanemuise etenduspaikades, samuti Selveris ning Tallinna ja Tartu Kaubamajas 1. novembril. DVD-ga on kaasas ka tasuta CD-plaat lauludega kuna varem välja antud „Detektiiv Lotte“ laulude plaat on paljudes kodudes nõnda populaarne, et see on sõna otseses mõttes „ära kuulatud“. Seega on teater otsustanud kinkida igale DVD ostjale ka uue CD-plaadi.

„Vanemuise teater peab oma kohustuseks Eesti algupärased lavateosed tuleviku tarbeks plaadistada, et nendest saaks osa ka järeltulevad põlved. „Detektiiv Lotte“ DVD salvestamine on loomulik järg selles nimistus,“ rääkis Vanemuise juht Paavo Nõgene. Vanemuine on seni välja andnud „Nukitsamehe“, „Lumekuninganna“ ja „Detektiiv Lotte“ CD-plaadid ning „Ruja“ ja „Vanemuise Ballett 70“ DVD-plaadid.

„Detektiiv Lotte” jutustab kaasahaarava loo armastatud koeratüdruk Lottest, kes püüab välja mõelda, kelleks suurena saada. Algav päev annab talle suurepärase idee, sest ootamatult kaob isa Oskari leiutatud suhkrumasin. Loomulikult otsustavad uudishimulik Lotte ja tema sõber Bruno detektiivideks hakata, et mõistatus lahendada ning suhkrumasina üles leida.

„Detektiiv Lotte” libreto autorid on Janno Põldma ja Heiki Ernits, vahvad laulusõnad kirjutas Leelo Tungal ning hoogsa muusika Priit Pajusaar. Lavastas Ain Mäeots, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm. Kunstnik on Iir Hermeliin, koreograaf Janek Savolainen ja valguskunstnik Tõnu Eimra.

Gerli Padari kehastatava Lotte assistendi Brunona astub lavale Robert Annus. Teistes osades Aivar Tommingas, Tanel Jonas, Maria Soomets, Margus Jaanovits, Märt Jakobson, Maarja Mitt jpt.

Vanemuise teatris 2008. aasta novembris esietendunud lastemuusikali „Detektiiv Lotte“ on nüüdseks käinud vaatamas 54 000 külastajat.

06.09.2010