Loe

Vanemuises käivad „Heliseva muusika“ proovid

Vanemuise Välksõnum

Richard Rodgersi kuulus muusikal esietendub 27. novembril 2010 Tartus Vanemuise suures majas.

Lavastusmeeskonda juhib Ain Mäeots, muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Riina Degtjarenko (Eesti Draamateater), kostüümikunstnik Gerly Tinn, koreograaf Antton Laine (Soome), valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi).

Muusikali peaosa laulavad Hanna-Liina Võsa või Birgit Õigemeel, viimase jaoks see on esimene suur muusikaliroll. Teistes osades astuvad lavale Jüri Lumiste või Raivo E. Tamm, Eva Püssa või Siiri Koodres, Maarja Mitt või Liisa Pulk, Karmen Puis või Silvi Vrait, Külliki Saldre või Kais Adlas, Raivo Adlas, Jaan Willem Sibul, Karol Kuntsel või Rasmus Kull ning hulk toredaid laululapsi.

Birgit Õigemeel on muusikaga kokku puutunud juba väikesest peale – ta õppis muusikakoolis viiulit ning laulis Aarne Saluveeri käe all Lasteekraani muusikastuudios. Hiljem õppis Birgit Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusklassis. Ka näitekunst pole Birgitile võõras – 2007. aastal lõpetas ta Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi, kus õppis näitlemist Lembit Petersoni käe all ning mängis naispeaosalise rolli diplomilavastuses “Kaks veroonlast”. Birgit võitis 2007. aastal ka saate “Eesti otsib superstaari”.

Hanna-Liina Võsal on nii Eesti kui Ameerika muusikalilavadel seljataga juba pikk karjäär. Ta on lõpetanud Ameerika Muusika ja Draama Akadeemia. Hanna-Liina on varem mänginud Vanemuise muusikalis „West Side Story“ ja osalenud „Memory“ kontsertidel. Huvitav on fakt, et kire muusikalide vastu avastas Hanna-Liina New Yorgis, kus ta nägi oma iidolit Julie Andrewsi Broadway muusikalis „Viktor/Viktoria“. Hollywoodis vändatud filmi „Helisev muusika“ peaosas mängis teatavasti just Julie Andrews.

Eestis tuuakse “Helisev muusika” lavale juba kolmandat korda. Vanemuise lavale jõuab lugu esmakordselt. Teatrijuht Paavo Nõgene sõnul on maailma muusikaliklassikas mõned nimetused, millest ei saa üle ega ümber ja mis muudavad iga soliidse muusikateatri repertuaari väärikalt värvikaks. „Selliste muusikalide hulka kuuluvad „Evita“, „Minu veetlev leedi“ ja kindlasti ka „Helisev muusika“,“ selgitas Nõgene. „Seetõttu ongi Vanemuise teatri soov pakkuda publikule sellest igihaljaste meloodiatega muusikalist uus kvaliteetne lavaversioon. Tegemist on ju ka koguperemuusikaliga, mida võiks teatris näha iga uus põlvkond.“

Etendus on eesti keeles, ingliskeelsete ja soomekeelsete subtiitritega.

04.10.2010