Loe

Vanemuises etendub 23. novembril tantsulavastus „Armastusega, Bess“

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

Marika Aidla lavastus, „Armastusega, Bess“, ühendab draamat ja tantsu ning põhineb kuninganna Elisabeth I eluloolistel faktidel. Tegemist on Marika Aidla debüütlavastusega, millele ta on loonud ka koreograafia, stsenaarium valmis koostöös näitleja Katrin Pärnaga. Lavastuses on kasutatud Philip Glassi heliloomingut ning William Shakespeare’i sonette.
Kunstnik on Maarja Meeru ning valguskunstnik Imbi Mälk.
Osades Katrin Pärn, Rita Dolgihh, Maria Engel, Anthony Maloney, Colin Maggs.

Marika Aidla: „Ajast aega on olnud nõnda, et naised ei valitse, vaid pööravad päid. Naine juhtival positsioonil on minus alati tekitanud vastakaid tundeid. Elizabeth I paelus mind sellega, et ta suutis olla ühteaegu nii naine kui ka hea valitseja.“

Lavastus algab stseenist, mil käes on 69-aastase Elizabethi viimased tunnid. Magamatuse tagajärjel on ta aju hallutsinatsioonide meelevallas – Bess kui kuninganna, Bess kui naine, kõige kohutavamate, ülevamate, kurvemate ja alandavamate hetkede keskel oma elust. Kroonitud pea hukkamine, võidujoovastus, armastatud sõbra lähedus, reetlikkus, surm, meeleheitlik armastuse otsimine…miski inimlik pole võõras ka valitsejale.
Lavastus on valminud Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu galaetenduseks Tartus tänavu 29. aprillil.

„Armastusega, Bess“ etendub Sadamateatris 23. novembril, 12. detsembril ning 12. jaanuaril.

9. novembrile planeeritud etendus ei toimu näitleja trauma tõttu. Ostetud piletid vahetatakse järgmistele etendustele või ostetakse tagasi Vanemuise kassades. 
 

06.11.2013