Loe

Vanemuises esietendub tantsulavastus «Anathema»

Postimees

Vanemuise teatri balletitantsija ja -lavastaja Ruslan Stepanov toob neljapäeval, 21. aprillil Sadamateatris välja oma uue tantsulavastuse «Anathema».
«Anathema» on lugu kindlate dogmade ja vaadetega sõjamehest, kes inimeste ja olukordade koosmõjul suudab siiski ümbritsevat õigesti mõista ning vaadata sellele mitte kui süsteemi ikkes olev ori, vaid kui tavaline inimene. Kui kaua võib sõdida? Võtta elusid, mida sa ei ole andnud? Näha unes kirste, lugeda epitaafe?
«Minu kangelane otsustab ise vastata. Ta hüüab «Anathema!» kõigile neile, kes sundisid teda saama tapjaks, türanniks, sõduriks,» selgitas Stepanov. «Ja kui selles elus on üldse võimalik kellegi üle kohut mõista, siis esimeses järjekorras enda üle.»
Tantsulavastuse kunstnikutöö tegi Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. «Anathemas» tantsivad Aivar Kallaste, Katre Unt-Lidmets, Hirotaka Seki, Andrus Laur, Lilian Sarapuu, Marianna Pugatšova, Karina Domiševa, Janek Savolainen, Kristaps Kikulis, Ivo Nudinš ja Valmar Pantšenko.
«Anathemas» on kasutatud Sergei Rahmaninovi ja Fryderyk Chopini muusikat.
Ruslan Stepanov lõpetas 2002. aastal Viljandi Kultuuriakadeemia ning töötab alates sellest Vanemuises tantsija ja koreograaf-lavastajana.

18.04.2005