Loe

Vanemuises esietendub Ruslan Stepanovi tantsulavastus „Carrrmen!“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise suures majas esietendub laupäeval, 18. veebruaril kl 19 Ruslan Stepanovi tantsulavastus „Carrrmen!“.

Lavastusele on originaalmuusika kirjutanud helilooja Ardo Ran Varres. Valgus- ja lavakujunduse autor on Patrik Bogårdh Rootsist, kostüümid on loonud Mare Tommingas. „Carrrmenis!“ osaleb akordionist Jaak Lutsoja ning tantsivad Marta Marcelli, Anthony Maloney, Colin Thomas Maggs, Koki Tachibana ja Vanemuise balletitrupp.

„Merimeé Carmen on üsna primitiivne inimene, tema armastus on primitiivne ja tema vabadus samuti. Mina olen huvitatud Carmenist kui isiksusest, milline ta võis olla. Me ei näita laval seda tuntud lugu, vaid püüame luua atmosfääri. Tegelikult pole vaja kõike ette ära seletada, selles lavastuses on palju alateadvuslikku. Igaüks, kes seda lavastust vaatab, leiab sealt loodetavasti oma loo – meie püüame selleks inspiratsiooni anda,“ rääkis lavastaja Ruslan Stepanov.

„Tantsuliselt proovisin luua hoopis teistsugust keelt, me imporviseerisime palju, koos muusikaga ja ilma muusikata. Lavastuse liikumine on väga impulsiivne, andsime kehale niipalju vabadust kui võimalik. Meie tantsuline keel on väga orgaaniline ja samas väga keeruline,“ lisas ta.

Originaalmuusika autori Ardo Ran Varrese sõnul on sellele lavastusele muusika loomine olnud väga keeruline protsess: „Kasutan baskide pilli txalaparta, naishäält, live-elektroonikat, metallobjektide ja muude kummaliste esemete helisid, akordionit, vana lintmakki, elektrikitarri ja loodushääli. Kui võrrelda meie lavastust kujutava kunstiga, siis ei tasu siit oodata portreed ega maastikumaali, pigem on tegu millegi abstraktse, isegi kubistlikuga. Algmaterjal on kõigile teada, aga see, mida ma näeme, on juba üks hoopis teine pilt.“

„Carrrmen!“ on Vanemuise mängukavas sellel hooajal seitse korda. 5. aprillil antakse etendus ka Tallinnas Nokia Kontserdimajas. 
 

15.02.2012