Loe

Vanemuises esietendub muusikal „Grease“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas esietendub laupäeval, 4. mail muusikal „Grease“, kus peaosi mängivad Getter Jaani, Uku Suviste, Meribel Müürsepp ja Priit Strandberg.

Osades: Piret Krumm, Karol Kuntsel, Lauri Pesur, Dmitri Kurilov, Taavi Paomets, Fredi Pärs, Silver Laas, Karl-Erik Tamme, Maarius Pärn, Siim Kornel, Indrek Ventmann, Anett Schneider, Katrin-Merili Poom, Kaia Oidekivi, Kethi Uibomägi, Kristiina Renser, Ruudo Vaher, Raahel Pilpak, Madis Mäeorg jt.

„Grease“ on 1972. aastal valminud Jim Jacobsi ja Warren Casey muusikal, mille nimi on laenatud 1950ndate USA töölisklassi noorte subkultuurilt, keda teati nime all „greasers“. Muusikali tegevus toimub 1959. aastal Rydell High School’is ja räägib kahe töölisklassi teismelise armastuse keerdkäikudest, taustaks varajane rock ‘n’ roll. Muusikali toob Vanemuise lavale Georg Malvius (Rootsi), muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Ellen Cairns (Šotimaa), valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi), koreograaf Adrienne Abjörn (Rootsi), helikujundaja Andreas Lönnquist.

2013. aasta kevadel Vanemuises esietenduv muusikal „Grease“ on täis nooruslikku särtsu ja elurõõmu. Seda energiat kannavad endas lavastuses osalevad noored, kellest paljude jaoks on see esimene kokkupuude teatritööga.

Georg Malvius: „Hiljuti kohtasin täiesti uusi noori inimesi – muusikaliartistide uut põlvkonda, kes on väga töökad, andekad ja muusikaliteatrist huvitatud. Päevade viisi olen nautinud nende noorte inimeste lusti, sarmi, sihikindlust ja arukust. Kallis publik, meie lavastus „Grease” on nüüd valmis teie ette tulema! See on kogu maailma lavalaudadel mängitud võluv lugu noortest inimestest ja noorest armastusest. Laule „Suveööd”, „Sinu valinud ma” ja „Grease” tahaks kuulata üha uuesti ja uuesti. Pole vahet, kas aasta on 1959 või 2013 – ikka on keegi just parasjagu praegu noor, elujanune, armunud ja valmis võitlema oma õnne ja armastuse eest!“

Lavastus on eesti keeles, inglise- ja soomekeelsete subtiitritega. 

 

30.04.2013