Loe

Vanemuises esietendub “Lotte ja Bruno muusikatund”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri väikeses majas esietendub laupäeval, 5. septembril muusikaline lastelavastus „Lotte ja Bruno muusikatund“.

Aasta tagasi Vanemuises esietendunud menukast lastelavastusest „Detektiiv Lotte“ publikule hästi tuttavad Lotte ja Bruno tahavad saada muusikuteks. Aga milline pill on kõige põnevam? Mis on orkester ja millistest pillidest see koosneb? Või on huvitavam hoopis dirigendiamet?

Otsustamisel abistab neid Vanemuise teatri sümfooniaorkester eesotsas dirigent Tarmo Leinatammega. Kuulates orkestri esituses erinevaid muusikateoseid ja katsetades mitmeid pille, teevad Lotte ja Bruno viimaks oma valiku.

Lavastuse teksti autor on Janno Põldma ja kunstnik Heiki Ernits, lavastab „Lotte ja Bruno muusikatunni“ Ain Mäeots ning muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm. Koeratüdruk Lottena astub lavale Gerli Padar ja kassipoiss Brunona Robert Annus.

Lavastaja Mäeotsa sõnul on lavastuses lisaks meelelahutusele ka tugev muusikapedagoogiline iva. „Laste lemmiktegelaste abiga näitame neile suurt sümfooniaorkestrit ning ka harime neid natuke muusikateatri valdkonnas,“ ütles ta.

02.09.2009