Loe

Vanemuises avatakse fotonäitus Läänemaa loodusest

Kadri Masing, Eesti Päevaleht

Kadri Masing, Eesti Päevaleht

Vanemuise Publikugalerii avab teatri väikeses majas reedel, 1. detsembril Peeter Vissaki fotonäituse „Raamitud rõõmud”, kus saab näha fotosid Läänemaa kaunist loodusest.

„On mingid salajased jõud, mis inimesi teatud paikades vangis hoiavad,” rääkis Peeter Vissak. „Või mis sunnivad ikka samu radu käima. Läänemaa on üks neist paikadest, kus need rajad asuvad. Laelatu, Kessulaid, Puhtu, Virtsu, Tuhu soo, Osmussaar, Nõva mets ja rand, Rame laht – sealt on pärit ka selle näituse pildid.”

„Läänemaal võib veel vaikust kuulda, isegi kui seda vaikust raamivad laglede kaagatused või ootamatult tabatud kurgede kisa. Läänemaal on meri ja maa mõnes kohas lootusetult sõlmes. Läänemaal on iga järgmine niidulapp eelmisest liigirikkam. Siit lendab igal aastal läbi enamik põhja poole pesitsema suunduvaid veelinde. Kõik metsalagendikud on täis orhideesid, alatasa võib mõnda kotkast märgata.”

 Fotograaf, tõlkija ja loodusretkede juht Peeter Vissak on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogina ja töötanud alates 1979. aastast kuni möödunud talveni Läänemaa looduskaitsealadel. Praegu tegeleb ta tõlkimise, pildistamise ja loodusretkede juhtimisega nii Lääne-Eestis kui ka mujal.

Peeter Vissak on tõlkinud eesti keelde mitmeid loodus- ja rännuraamatuid („Imetabane”, „Sugupoolte heitlus looduses”, „Loomad”, „McCarthy baar” jt.), koostanud ja kujundanud esseede kogumiku „Harmoonia võimalikkus süsteemis: inimene – keskkond – ühiskond” kaks esimest köidet.

<p>Fotonäitustega on ta esinenud Pärnu Uue Kunsti Muuseumis, Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis, Tallinna Linnateatris, Lihulas ja Virtsus, Tallinnas Viru keskuses, Eesti Draamateatris jm.

Peeter Vissaki fotonäituse avamine toimub Vanemuise väikeses majas 1. detsembril kell 17. Näitust saab näha väikest maja külastav teatripublik.

30.11.2006