Loe

Vanemuises algavad suvelavastuste proovid

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatris algavad käesoleval nädalal kahe tänavuse suvelavastuse – muusikali “Sugar” ja rockooperi “Ruja” – proovid.

Jule Styne’i kuulus muusikal “Sugar” esietendub Vanemuise suures majas 5. juunil ning selle lavastab Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. Nimiosaosalist Sugar’it kehastab laulja Gerli Padar, Joe’na astub lavale Andero Ermel Tallinna Linnateatrist ning Jerry’na Veikko Täär. Teistes osades Marika Barabanštšikova, Tõnu Kattai, Jaan Willem Sibul jt. Lavastuses osalevad teatri sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp.

Muusikali “Sugar” muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, dekoratsioonikunstnik Jaanus Laagriküll, kostüümikunstnik Ester Kannelmaa ja valguskunstnik Palle Palme Rootsist.

Rockooper “Ruja” esietendub 15. augustil Tartus Vanemuise suvelaval. Eesti algupärane rockooper põhineb legendaarse rockansambli Ruja lool ja loomingul. Libreto autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, lavastaja Tiit Ojasoo ja kunstnik Ene-Liis Semper. Helilooja Rein Rannap, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk ning valguskunstnik Palle Palme Rootsist.

“Rujas” kehastab Urmas Alenderit Teatri NO99 näitleja Sergo Vares ja Jaanus Nõgistot Risto Kübar samast teatrist, Rein Rannapit Priit Võigemast Tallinna Linnateatrist ning Margus Kappelit Arno Tamm Viljandi Kultuuriakadeemiast. Teistes osades astuvad lavale Evelin Pang Tallinna Linnateatrist, Margus Prangel Eesti Draamateatrist, vanemuislased Aivar Tommingas, Eva Klemets, Martin Kõiv, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Markus Luik, Robert Annus, samuti Tõnis Mägi jt. Lavastuses osalevad teatri sümfooniaorkester, bänd, ooperikoor ja tantsijad.

Muusikaliga “Sugar” antakse suvel seitse ning rockooperiga “Ruja” kaheksa etendust. Piletid on müügil Vanemuise kassades, Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti.

Muusikalilavastus “Sugar” valmib Peugeot’ ja Vanemuise teatri koostöös ning rockooper “Ruja” jõuab lavale Kinema, Tartu linna ja Vanemuise teatri koostöös. 

07.04.2008