Loe

Vanemuisel täiskäik uueks hooajaks

Lõunaleht

Eesti vanimas kutselises teatris – Vanemuises – möödunud nädalal voogelnud piletisaba teatri 135. hooaja etenduste sooduspiletitele tõestas tartlaste teatrilembust ja linlaste usku Vanemuisesse.
Paljud piletinõutajad jäid ilma saalis rõõmsa naerupahvaku põhjustanud tehnikaapsust, kus teatrikülastajate konverentsil ilmus avalöögil võimsa uue valgustehnika valgusemängus vaatajate ette taas kasutusuele võetud vana logo tagurpidi.
Õhtu hilistundidel lõppenud piletimüügil oli müüdud müstiline arv pileteid – 4600.
Konverentsil andsid ülevaate eesootvatest etendustest teatri balletijuht Mare Tommingas, draamajuht Ain Mäeots ja sellest hooajast teatrisse tööle asunud muusikajuht, peadirigent Hendrik Vestmann. Kohalolnute ette astusid katkenditega etendustest ka kolm noort draamatrupi liiget: Tanel Jonas, Alina Karmazina ja Jaak Prints.
“See hooaeg saab olema ka eelmistest pikem. Kui varem lõpetas teater etendused mai keskel, siis nüüd kestavad etendused mai lõpuni,” teavitas Vanemuise teatri juht Aivar Mäe teatrihuvilisi. Uuel hooajal ei tule enam gigantset vabaõhuetendust, sest kapriisne Eestimaa suvi on äraarvamatu.
“Täna on siin hea äratundmisrõõm, mis pisut meenutab kaugeid Irdi aegu, mil teater oli rahvast täis. Tore on kuulata Aivar Mäed, kes ei pea kõnet, vaid räägib vabalt rahvaga. Ta on sina-mees publikuga. Mul on hirmus hea meel, et teatrit juhib leidlik mees. Muutunud teatris on midagi uut ja ootamatut. Mõnus oli näha, millise huumoriga lahendas Mäe logoapsaka. Muusika on kindlates kätes, ooperil on jalad maas, aga balett peab end veel tõestama,” arutles vaheajal pakutud mee-teed rüübanud Ants Müürsepp, teatrifänn, vabakutseline rezissöör.
Küsimustevoorus jagati au ja kiitust teatri vana logo kasutusele võtu eest. “Me ei oota publikut mitte üksnse Tartusse. Viime oma etenduset ka teistesse linnadesse,” kinnitas Aivar Mäe. 135 hooaeg viib Vanemuise etendustega ka Valka, Võrru ja Põlvasse.
Päev varem oli publikule avatud Vanemuise Kontserdimaja, kus direktor Kulvo Tamra tutvustas maja ja eesseisvat hooaega ning organist Urmas Taniloo lubas külastajaid piiluda orelisse.
Vanemusie teatri muusikahooaeg algas 15. septembril kontserdimajas toimunud teatri sümfooniaorkestri avakontserdiga. Kontserdimaja publikupäeval said külalised jälgida, kuidas valmib kontsert dirigent Vestmanni juhatusel.

23.09.2004