Loe

Vanemuise “Vihurimäe” peaosades Marko Matvere ja Kersti Heinloo

www.buduaar.ee

www.buduaar.ee

Vanemuise teater mängib juulis Tartumaal Alatskivi lossi pargis taas menukat suvelavastust „Vihurimäe”, kus peaosades astuvad publiku ette Marko Matvere ja Kersti Heinloo.

Möödunud suvel sealsamas täissaalidele läinud „Vihurimäes“ mängis Catherine’i kaksikrolli Helena Merzin, kes tänavu on aga seotud ühe filmirolliga ning oli seetõttu sunnitud loobuma. Tema asemel mängib seda rolli Kersti Heinloo Eesti Draamateatrist.

„Kersti Heinloo kandidatuuri kasuks rääkis ka ajalooline seik, et kui kolm-neli aastat tagasi plaanis kadunud Mati Unt Vanemuises „Vihurimäed“ lavastada, siis pakkus ta seda rolli just Kersti Heinloole,“ rääkis Vanemuise draamajuht Sven Karja.

Emily Brontë samanimelisel romaanil põhineva lavastuse tegi eelmisel suvel Roman Baskin, kunstnik oli Ann Lumiste ja valguskunstnik Martin Meelandi. Heatcliffi mängib ka sel suvel Marko Matvere, teistes rollides Külliki Saldre, Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Raivo Adlas, Ott Sepp ja Helen Rekkor.

19. sajandi briti kirjandusklassika paremikku kuuluv omanäoline romaan „Vihurimäe” jõudis Eestis teatrilavale esmakordselt. Kirglik ja saatuslik armastuslugu, mille peategelasteks on deemonlik Heathcliff ja kaunis Catherine Earnshaw, mõjutab kahe mõisnikupere saatust läbi mitme põlvkonna.

Draamajuht Sven Karja sõnul said mullu esietendunud „Vihurimäes“ kokku kolm seni eraldi seisnud ideed: „Ühelt poolt oli võimsalt nägemuslik, müstiliste hoovuste ja monumentaalsete karakteritega romaan „Vihurimäe”, mille lavastamisest on Vanemuises varemgi juttu olnud.“

„Teisalt oli Roman Baskini soov lavastada suvel vabas õhus suurte kirgede lugu,” selgitas Karja. „Kolmandana lisandus Tartumaal asuv Alatskivi loss, Eesti suveteatri jaoks seni pea avastamata paik. Muuseas, lossi ehitamisel on olnud eeskujuks Šotimaal asuv Balmorali loss, mis haakub igati orgaaniliselt selle iidse inglise romaani õhustikuga.”

Vanemuise suvelavastus „Vihurimäe” etendub 1.–18. juulini Tartumaal Alatskivi lossi pargis. Kokku antakse 10 etendust. Piletid on juba müügil Vanemuise kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üles Eesti. 

25.05.2009