Loe

Vanemuise uus direktor Paavo Nõgene tahab teatrisse rohkem oopereid

Eesti Päevaleht

Vastavalt konkursikomisjoni ettepanekule kinnitab kultuuriminister Raivo Palmaru neljaks aastaks Vanemuise teatri direktoriks teatri praeguse peaprodutsendi Paavo Nõgese.
Paavo Nõgene asub enda sõnul ellu viima visiooni, mis on mõeldud nelja aasta peale ette. Mitmezˇanrilisena jätkavas Vanemuise teatris plaanib Nõgene “suurendada püsirepertuaaris olevate suurte klassikaliste balleti- ja ooperilavastuste nimetuste arvu.”
Samas ei pea teater Nõgese järgi igal aastal uut muusikali välja tooma. Visiooni kohaselt ei peaks Vanemuine pärast 2011. aastat Sadamateatriga kasutamislepingut pikendama, vaid otsima alternatiivseid kohti black-box’i lavastuste etendamiseks. Oma visiooni tutvustas Nõgene Vanemuise kollektiivile möödunud reedel toimunud hooaja lõpukoosolekul.
Nõgene on töötanud alates 1995. aastast Vanemuise teatris eri ametikohtadel, alates 2004. aastast kuni praeguseni on ta olnud teatrijuhi kohusetäitja ja peaprodutsent. Nõgene on saavutanud laia tuntuse tänu Vanemuise muusikalidele, mis on valminud tema juhtimisel.
Nõgene õpib Tartu ülikooli avatud ülikooli sotsiaalteaduskonnas suhtekorraldust. Uus juht asub ametipostile järgmise aasta 2. jaanuarist.

31.05.2006