Loe

Vanemuise truppi lisab värskust uus näitleja

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuise uue hooaja lastemuusikali «Detektiiv Lotte» näitetrupp on kõige muu kõrval tähelepanuväärne selle poolest, et kaasa mängib kolm uut draamanäitlejat.

Vanemuisega liituvate lavakunstikooli lõpetajate Maarja Miti ja Robert Annuse kõrval astub novembri lõpus esietenduvas lastemuusikalis vaatajate ette Maria Soomets.

Pärast lepingu allkirjastamist reedel märkis ta, et tuleb Tartusse tööle esialgu üheks hooajaks. «See on mulle lihtsalt huvitav vaheldus ja väljakutse,» ütles Soomets.

Kolmes lavastuses

Lavastustest, kus teda Vanemuises näha saab, oskas ta praegu nimetada lisaks «Lottele» eelmise hooaja «Jäist mõrva» ja uue hooaja uuslavastust «Lood Viini metsades».

Soometsa senised sidemed Tartuga on üsna nõrgad. «Tartus ei ole ma kunagi elanud ja pikemalt peatunud, aga Vanemuise lavastusi olen läbi aegade näinud üpris palju,» ütles ta.

Soomets lõpetas lavakunstikooli aastal 2002 ning oli seejärel viis aastat Ugala hingekirjas. Aastal 2003 pälvis ta Kristallkingakese auhinna ning samal aastal draamafestivali laureaaditiitli. Aastal 2004 sai ta publikupreemia Kuldõun.

Soomets on tuntud ka väljaspool Ugala teatrit – muu hulgas lastesaatest «Buratino tegutseb jälle» (Malviina) ja teleseriaalist «Brigaad» (kiirabiõde Ira).

Kolm uut näitlejat

Enne Vanemuisega liitumist oli Maria Soomets vabakutseline näitleja. Uued vanemuislased Maarja Mitt ja Robert Annus tulevad aga Tartusse lavakunstikooli 23. lennust.

Maarja Mitt on isa ja ema poolt Pärnu juurtega tartlanna, kes õppis enne lavakunstikooli astumist Tartu Ülikoolis paar aastat taani filoloogiat ja osales ka Tartu Üliõpilasteatri lavastuses «Jelizaveta Bam».

Läbi ja lõhki tallinlane, Tallinna muusikakeskkooli oboe erialal lõpetanud Robert Annus kogus esimesed näitlejakogemused kooliteatrist ja Nukuteatri noortestuudiost. Vanemuise leivale tuleb ta nii näitleja kui ka lavastajana.

02.06.2008