Loe

Vanemuise teatris esietendub draama „Maetud laps“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater esietendab reedel, 30. aprillil Sadamateatris kuulsa ameerika näitekirjaniku Sam Shepardi draama „Maetud laps“.

1979 Pulitzeri auhinnaga pärjatud draama on sünge pilguheit Kesk-Ameerika perekonnafarmi ellu. Esmalt näeb Shelly, kelle Vince toob oma sugulastega tutvuma, tavalist traditsioonilist ja armsat peremaja ning alles seejärel kohtub ta sealse hullumeelse perekonnaga.

Alkohoolikutest vanavanemate Dodge’i ja Haliga ning nende kahe pojaga – poolidioodist Tildeni ja ühejalgse Bradleyga. Keerulised suhterägastikud, kus segamini kõik värvitoonid armastusest vihkamiseni, võimendavad igast majasopist vastuvaatavat aastaid hoitud hirmsat saladust.

„Maetud lapse“ on tõlkinud Jaak Rähesoo, lavastaja on bulgaarlane Mladen Kiselov ja lavastuse kunstnik Airi Eras. Osades Aivar Tommingas, Külliki Saldre, Maarja Mitt, Margus Jaanovits, Martin Kõiv, Karol Kuntsel ja Raivo Adlas.

Bulgaarias sündinud Mladen Kiselov on rohkem kui 40 aastat töötanud lavastaja, näitleja, produtsendi ja teatripedagoogina Ida-Euroopa, Venemaa, Ameerika ja Kanada teatrites. Venemaa Teatriakadeemia GITISe kuulsa vene lavastaja Anatoli Efrose käe all lõpetanud Kiselov on nüüdseks toonud lavale umbes 150 lavastust.

20 aastat elas ja töötas Kiselov USA-s, ta on Pittsburghis asuva Carnegie Melloni Draamakooli emeriitprofessor. Kuus aastat oli Kiselov selles koolis režiiõppetooli juhataja, 19 aastat õpetas seal lavastamist ja näitlemist. 1986. aastast on ta Ameerika Teatrilavastajate ja Koreograafide Liidu liige, möödunud aastast kuulub Kiselov ühtlasi Eesti Lavastajate Liidu liikmete hulka.

Kiselovi Bulgaarias tehtud lavastusi on näidatud ka külalisetendustel üle Euroopa: Serbias, Kreekas, Ungaris, Saksamaal, Poolas, Hollandis, Austrias, Tšehhis ja Slovakkias. Viis aastat juhtis ta Sofia Satiiriteatrit, pärast seda oli kolm aastat Rahvusliku Kultuuripalee peanäitejuht ning töötas kaheksa aastat residentlavastajana Bulgaaria Rahvusteatris. Viimasel aastal seoses abiellumisega on Kiselov jaganud oma elu Ameerika ja Eesti vahel.

28.04.2010