Loe

Vanemuise teatris asus tööle tantsija Estoniast

Tartu Postimees

Vanemuise suures majas etendub homme Mai Murdmaa lavastatud «Armastuse tango», kus teeb kaasa Tartu teatri balletitrupis solistina tööle asunud tantsija Andrus Laur.
Laur lõpetas aastal 1999 Tallinna balletikooli ja töötas 1999-2003 rahvusooperis Estonia, teatas Vanemuise pressiesindaja.

Klassikat ja nüüdistantsu

Noor tantsija on osalenud sellistes balletiklassika lavastustes nagu «Anna Karenina», «Esmeralda», «Kratt», «Luikede järv», «Uinuv kaunitar» ja «Cassandra».
Laur on kaasa teinud ka Teet Kase, Mart Kangro, Dmitri Hartshenko, Mai Murdmaa ja Anu Ruusma nüüdistantsulavastustes.
Lavastuses «Armastuse tango ehk Aegade lõpus» kõlab argentiina helilooja Astor Piazzolla muusika.
Kolumbia kirjaniku Gabriel Garcia Marquezi romaanist «Armastus koolera ajal» inspireeritud lavastuses, mis esietendus mullu 8. detsembril, tantsivad lisaks Andrus Laurile peaosades Jelena Karpova ja Ruslan Stepanov.
Karpova pälvis Fermina rolli eest balleti- ja tantsuteatri auhinna. Lauri tantsida on antud Florentino osa, milles vaatajad on seni näinud Sergei Bassalajevit ja Matthew Slyd.
Etenduses kohtuvad Fermina ja Florentino Fermina abikaasa matustel eakate inimestena. Leinatalituse aegu tajuvad nad oma nooruses kaotatud armastust. Aeg pöördub tagasi ja nad elavad vaatajate ees uuesti läbi kogu möödunud elu.
Kevadel tähistati «Armastuse tango» etendusega Tallinnas Estonia laval Mai Murdmaa juubelit. Sama lavastusega osales Vanemuine tänavusel Riia rahvusvahelisel balletifestivalil «Klassikast avangardini».

Võõrsil ja kodulaval

Andrus Laur tegi oma debüüdi «Armastuse tangos» eile Pärnu kontserdimaja laval, kus balletitrupp andis külalisetenduse.
Vanemuise balletijuhi Mare Tommingase sõnul tantsisid Pärnu etenduses ka kolm tänavuse hooaja varasemat balletitrupiga liitujat – Anna Krivoshei, Hye Min Kim ja Petri Sulevi Sihvola.
2. detsembril on kavas viia «Armastuse tango» vaatajate ette Estonias. Vanemuise suures majas etendub see lavastus veel vaid kahel korral, 14. ja 28. novembril.

13.11.2003