Loe

Vanemuise teater annab “Vihurimäe” lisaetenduse

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise suvelavastuse „Vihurimäe” kõigi kümne etenduse piletid on otsas ning seoses sellega antakse 9. juuli õhtul veel üks lisaetendus.

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul on väga rõõmustav, et „Vihurimäe” on osutunud nii populaarseks. „Lisaetendus ehk leevendab natuke „Vihurimäe” piletipõuda,” arvas ta.

Vanemuine mängib tänavu juunis ja juulis Alatskivi lossi pargis suvelavastust „Vihurimäe”. Emily Jane Brontë samanimelisel romaanil põhineva lavastuse teeb Roman Baskin, kunstnik on Ann Lumiste ning valguskunstnik Martin Meelandi. Catherine’i kaksikrolli mängib Helena Merzin, Heatcliff on Marko Matvere ning teistes rollides Raivo Adlas, Külliki Saldre, Riho Kütsar, Margus Jaanovits ja Helen Rekkor.

19. sajandi briti kirjandusklassika paremikku kuuluv omanäoline romaan „Vihurimäe” jõuab Eestis teatrilavale esmakordselt. Kirglik ja saatuslik armastuslugu, mille peategelasteks on deemonlik Heathcliff ja kaunis Catherine Earnshaw, mõjutab kahe mõisnikupere saatust läbi mitme põlvkonna.

Vanemuise suvelavastus „Vihurimäe” esietendub 27. juunil Alatskivi lossi pargis. Juunis ja juulis antakse kokku 11 etendust. 

15.05.2008