Loe

Vanemuise teater annab suurejoonelise balletigala

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater tähistab pühapäeval, 27. aprillil Tartus Vanemuise suures majas ja esmaspäeval, 28. aprillil Jõhvi kontserdimajas rahvusvahelist tantsupäeva balletigalaga, kus esinevad mitmed maailmas kõrgelt hinnatud balletiartistid.

Tartus toimuval galal astuvad publiku ette Silja Schandorff ja Sebastian Kloborg Taani Kuninglikust Balletist, Mai Komori ja Ville Mäki Soome Rahvusooperist ning Pontus Lidberg ja pianist Magnus Svensson Rootsist.

Vanemuise balletisolistidest esinevad galal Saori Nagata, Steven Melendez, Hayley Jean Blackburn, Antonio Ayesta, Mai Kageyama, Guy William Burden ning Nashua Dahhab. Samuti näeb Belgia Kuningliku Balletikooli ja Tallinna Balletikooli õpilaste esinemist.

Jõhvi kontserdimajas toimuval balletigalal esinevad Aki Saito ja Wim Vanlessen Flandria Kuninglikust Balletist, Vanemuise teatri balletisolistid ja balletitrupp, Belgia Kuningliku Balletikooli, Tallinna Balletikooli, Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli ja Ida Tantsukooli õpilased.

Rahvusvahelist tantsupäeva on tähistatud UNESCO rahvusvahelise teatriinstituudi tantsukomitee eestvõtmisel alates 1982. aastast. Ühtlasi tähistatakse sellel päeval ka Jean-Jacques Noverre’i (1727-1810), modernse balleti looja sünniaastapäeva. Tantsupäeva eesmärgiks on väärtustada tantsukunsti ja selle universaalsust ning ületada poliitilised, kultuurilised ja rahvuslikud barjäärid tantsukeele abil. 

21.04.2008