Loe

Vanemuise “Suur kuri hunt” valiti parimaks lastelavastuseks

Eesti Päevaleht

Teatrifestivalil “Draamake 2006” tehti laste- ja noorteteatrit ning jagati preemiaid.

Laupäeval lõppes nädal aega kestnud Eesti teatrifestival “Draamake 2006”, mis kandis lustlikku deviisi “Mängi, inimene”. Festival leidis aset esimest korda ning keskendus laste- ja noorteteatrile.
“Draamakese” kommunikatsioonijuhi Tiiu Laksi sõnul möödus festival väga hästi: “Eriti kordaläinuks võib lugeda viimast, Tartus toimunud kogu pere festivalipäeva. Meil vedas äärmiselt ilmaga. Möödunud päevadel oli ilm nii kole ja vihma sadas, aga laupäeval oli päike väljas. Linn oli festivali täis, lapsed seisid kõikjal järjekordades ja igal pool oli melu.”
Samuti kuulutati laupäeval välja tänavuse festivali parimad laste- ja noortelavastused. Omavahel võistles 14 teatritükki, mida hindas rahvusvaheline žürii. Lastelavastuse auhinna sai Vanemuise “Suur kuri hunt”, noorsoolavastuse auhind määrati Vene teatri lavastusele “Veerevad kivid ei sammaldu”, näitlejaauhinnaga pärjati Marika Vaarikut osatäitmise eest VAT-teatri lavastuses “Klammi sõda”, publikupuudutuse auhinnaga tunnustati ZUGA ühendatud tantsijate tükki “ZUGA lastekas” ja sõnajõuauhind läks teatri NO94 tükile “Kaks päikest”.

Kolme aasta pärast uuesti

Tiiu Laksi sõnul jäi zˇürii etendustega üldiselt väga rahule: “See polnud valik Eesti professionaalse teatri paremikust: nii vähe meil neid tükke ongi. Zürii ise oli pärit maadest, kus seda palju rohkem väärtustatakse. Aga sellegipoolest suutis zürii leida positiivseid hetki.” Samuti oli Laksi sõnul etenduste tase äärmiselt erinev ja seetõttu oli hindamiseks raske leida ühtseid kriteeriume: “Mis oli halb, see oli halb, ning mis oli hea, see oli hea. Näiteks võis idee olla väga hea, aga teostus halb.”
Eestlastest olid zˇüriis esindatud teatrikriitik Madis Kolk, tõlkija ja näitleja Villu Kangur ja kirjanik Jaak Urmet. Mujalt saabusid tükke hindama Saksa teatrikriitik ja -pedagoog Manfred Jahnke, Soomest Turu rakenduskõrgkooli kunstiakadeemia nukukunsti õppetooli juhataja Anna Ivanova-Brasˇinskaja ja Tsehhist Minori teatri stsenarist ja dramaturg Petra Zamecnikova. Järgmine “Draamake” toimub kolme aasta pärast.

29.05.2006