Loe

Vanemuise rockooperi “Ruja” DVD ilmus

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Lõppenud suve suursündmus – rohkem kui 22 000 pealtvaatajale etendunud rockooper “Ruja” – on nüüd kättesaadav DVD-l.

Eesti kõigi aegade ühe kuulsama ja vastuolulisema rockbändi Ruja (1971–1988) eluloo valasid tänavu suvel ülimalt kaasahaaravasse ja vaatemängulisse lavavormi tunnustatud teatraalid Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo. Suurejoonelise ja keerulise ettevõtmise tarvis kutsuti loomingulise ja tehnilise poole inimesi kogu Eestist ja kaugemaltki. Mitu kuud proove ja Eesti parimad näitlejad tõid oodatud tulemuse – valmis lavastus, mida tõesti peab nägema.

“Rujat” mängiti Tartu kesklinnas Vanemuise teatri suvelaval kaheksal sumedal augustiõhtul. Igal õhtul ligikaudu 3000 pealtvaatajale. Näitlejate, tantsijate ja muusikute vahel sündinud haruldane keemia kandus üle publikusse, pakkudes neile elamuse, mida mäletatakse veel ka paljude aastate möödudes.

“Loodame, et need tuhanded teatrisõbrad, kes ei pääsenud “Ruja” etendustele, saavad nüüd DVD vahendusel võimaluse nautida selle suve suursündmust,” selgitas Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. “Neil aga, kes “Rujat” nägid, on kindlasti suur soov seda lavastust üha uuesti ja uuesti vaadata.”

Nüüd on kõigil see võimalus. DVD live mix salvestus on “Ruja” etenduste käigus üles võetud üheksa kaamera ja nelja operaatoriga ning pakub kodustes tingimustes samaväärset naudingut, kui see, mille osaks sai teatripublik suvel Tartus. Ainus, mida peab tegema – keerake heli valjuks, nõjatuge tugitooli ja kujutlege, et soe augustiõhtu mähib teid endasse. Ülejäänu teevad näitlejad…

Lisad: hetked proovisaalist, intervjuud ETV arhiivist, fotod
Etenduse kestus: 160 minutit
Tootja: Vanemuine
Levitaja: Pedrobeat 

03.11.2008