Loe

Vanemuise „Puhastus“ annab külalisetendusi Oulu Linnateatris!

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri lavastus „Puhastus“ on saanud kutse anda etendusi Oulu Linnateatris. 27. ja 28. mail 2011 toimub kokku kolm etendust. Külalisetendused Oulus saavad teoks koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumi, Tartu linna ning Eesti Saatkonnaga Soomes.

Külaskäik Oulu Linnateatrisse on praeguse seisuga „Puhastuse“ teine ringreis Soome. Septembris sai Vanemuine kutse mängida „Puhastust“ Helsingis Soome Rahvusteatris. 21. ja 22. jaanuaril 2011 antakse ka seal kolm etendust, mille piletid müüdi ära kuue minutiga.

„Puhastuse” on Vanemuises lavastanud Eesti päritolu Londonis töötav lavastaja Liisa Smith. Liisa on lõpetanud East Anglia Ülikooli näitekunsti eriala ja saanud Londoni Kuningliku Teatriakadeemia magistrikraadi lavastaja erialal. Näidendi on tõlkinud Kalju Kruusa, kunstnikutöö tegi Marge Martin. Osades Marje Metsur, Maarja Mitt, Liisa Pulk, Karol Kuntsel, Margus Jaanovits, Maarius Pärn ja Tarmo Tagamets.

„Vanemuise „Puhastuse“ vastu on tuntud laiemat huvi ning lisaks Soome Rahvusteatrile ja Oulu Linnateatrile on arutluse all teisigi külalisetendusi väljaspool Eestit. Lavastuse sisu on valus ning karm – etenduse viimine teistesse riikidesse aitab sealsetel inimestel mõista, mis meie riigis kunagi toimus,“ lisas teatri juht Paavo Nõgene.

05.11.2010