Loe

Vanemuise peakunstnik pani käima Publikugalerii

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuise uue, augustis tööle asunud peakunstniku Kristiina Mündi eestvedamisel alustas tegevust Publikugalerii, mis kasutab näitusepaikadena kõiki kolme teatrimaja.

Kaks esimest väljapanekut on juba avatud: üleeile Vanemuise väikeses majas Kalli Kalde graafikanäitus ja eile suures majas taanlasest kunstniku Per William Peterseni maalinäitus.

«Publikugaleriid võib kolme teatrimaja peale kokku nimetada Tartu suurimaks näitusepinnaks,» ütles Kristiina Münd. «Iseärasuseks on pisut teistmoodi ligipääs kui tavagaleriisse: nimelt pääseb meie näitusi vaatama vaid teatripublik, muul ajal on galerii suletud,» lisas ta.

Kaks kunstnikku

Tartus 1967 sündinud Kalli Kalde elab Põlvamaal Prangli külas ning käib õpetamas Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Kunstikoolis. Muide, rahvusraamatukogus Tallinnas saab vaadata praegu tema õlimaalide näitust, mille tööd on valminud viimasel kümnel aastal.

Per William Petersen on sündinud Taanis 1955. aastal, elab ja töötab praegu Tartus. Publikugalerii näitus on tema tööde esimene väljapanek Eestis.Poolteist kuni kaks kuud

Peakunstniku sõnul vahelduvad näitused poolteise kuni kahe kuu tagant. Väike maja keskendub graafikale ja fotole, suur maja maalidele.

«Aga on ka meeldivaid erandeid,» lisas ta. Näiteks tõi Münd koostöös mänguasjamuuseumiga jaanuaris suures majas avatava saksa filminukkude näituse.

19.10.2006