Loe

Vanemuise oboistile jäi peaauhinnast väheks

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Eesti noorte interpreetide konkurssfestivalil Con Brio sai peaauhinna Vanemuise Sümfooniaorkestri oboemängija Riivo Kallasmaa.

Kuid Eesti Kontserdi välja pandud 25 000 krooni ja kontserdivõimalused järgmisel hooajal ei olnud ainuke autasu, mida 25-aastane oboist pühapäeval Estonia kontserdisaalis oma hiilgava mängu eest pälvis. Con Brio produtsendi Neeme Punderi teatel võitis Kallasmaa ka Vanemuise Sümfooniaorkestri, Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio auhinna.

See toob kaasa tema lähetamise noorte interpreetide foorumile Bratislavas tuleval aastal. «Võitjal Riivo Kallasmaal on noorusele vaatamata suurepärane tehnika ja artistlikkus,» märkis žürii esimees Toomas Velmet. «Järgnevatel aastatel peaks ta enam tähelepanu pöörama kõlanüanssidele ja terviklikkusele muusikalistes lahendustes.»

Kallasmaa lõpetas aastal 2004 Eesti Muusikaakadeemia oboe erialal. Suvest 2005 kuulub ta Vanemuise Sümfooniaorkestrisse.

Con Briost võttis seekord osa 22 solisti ja ansamblit. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia auhinna ning publiku häältega määratud populaarseima esineja preemia läks keelpillikvartetile TetrArchi, kus mängib ka tartlasest muusikatudeng Indrek Leivategija.

21.11.2006