Loe

Vanemuise noorsootöö juht kasvatab teatrihuvilisi

Tartu Postimees

Tartu Postimees

Vanemuise teatris alustas tööd noorsootöö juht Mall Türk, kelle ülesandeks on lastest ja noortest teatrikunstihuvilise publiku kasvatamine.

«See töö on tegelikult käinud kogu aeg,» rääkis Türk. «Nüüd me fikseerime täpsemalt tegevuskava pikemas perspektiivis ja pühendame sellele rohkem aega ja loomingulist energiat.»

Türk sõnas, et iga hetk, mis laps teatris on veetnud, on sada protsenti hästi veedetud aeg. «Teater pole ainult etendused, see on väike ühiskonna mudel, kus võiks tekkida uusi nägemusi ja maailmapilt läheks avaramaks, see on üks laste- ja noortetöö eesmärke,» lisas ta. «Teatris on võlu ja mängulisus, mida lapsed mõistavad.»

Tihedat sidet hakatakse pidama koolide, lasteaedade ja teiste lasteorganisatsioonidega, lastele paotatakse ka uksi teatri tagaruumides, kust võib sisse piiluda.

Noorsootöö juhi ülesannete hulka kuulub lasteaedades, koolides ja mujal teatrit tutvustavate ürituste korraldamine, teatris ekskursioonide läbiviimine ja muu teatrit tutvustav tegevus.

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul peab Vanemuine laste ja noorte teatri juurde toomist väga oluliseks ja noorsootöö juhi ametikoha loomisega panustatakse noorte teatrialasesse harimisse, kasvatades tulevasi draama-, balleti- ja ooperikülastajaid.

Mall Türk, kes seni töötas Vanemuise peaadministraatorina, on varem oma põhitöö kõrvalt teinud teatris ka noorsootööd. «Olen veendunud tema sobivuses täitma seda vastutusrikast ametikohta,» kinnitas Nõgene. 

10.08.2007