Loe

Vanemuise muusikal „Mary Poppins“ jõuab Tallinna!

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel reedel jõuab Vanemuise muusikal „Mary Poppins“ Nokia Kontserdimajas Tallinna vaatajate ette. Etendused toimuvad 9.-11. detsembrini kl 13 ja kl 19.

Muusikal on loodud P. L. Traversi raamatusarja „Mary Poppins“ ja Walt Disney samanimelise filmi (1964) ainetel. Originaalmuusika ja laulusõnad on kirjutanud Richard M. Sherman ja Robert B. Sherman, libreto Julian Fellowes. Uued laulud, täiendav muusika ja laulusõnad – George Stiles ja Anthony Drewe koostöös Cameron Mackintoshiga. Tõlge Leelo Tungal ja Anna-Magdaleena Kangro.

Idatuul toob Bankside perekonda Kirsipuude alleel uue lapsehoidja, ülimalt edeva, eneseteadliku ja maagiliste võimetega Mary Poppinsi. Bankside võsud Michael ja Jane satuvad koos temaga uskumatutesse seiklustesse. Paraku jääb Mary üksnes niikauaks, kui tuul pöördub…

Muusikali lavastas Georg Malvius (Rootsi), muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, dirigent Lauri Sirp, koreograaf Cedric Lee Bradley (USA), dekoratsioonikunstnik Iir Hermeliin (Tallinna Linnateater), kostüümikunstnik Ellen Cairns (Šotimaa), valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi) ja helikujundaja Tom Saetre (Norra).

Lavale astuvad Hanna-Liina Võsa või Nele-Liis Vaiksoo, Andres Mähar või Karol Kuntsel, Merle Jalakas või Eve Kivisaar, Hannes Kaljujärv või Veikko Täär, Külliki Saldre või Merle Jääger, Lauri Liiv või Simo Breede, Erkki Rebane, Raivo Adlas, Jaan Willem Sibul, Karmen Puis, Siiri Koodres, Katrin Kapinus, Valentina Kremen, Kristiina Raahel Uiga, Laura Danilas, Karoliine Pärlin, Kaspar Kiisk, Mihkel Känd, Alger Ahuna jt. Osalevad Vanemuise Sümfooniaorkester, ooperikoor, balletirühm ja bänd.

Walt Disney filmimuusikaga “Mary Poppinsi” lavastusi on Eestis tehtud ka varem, Disney ja Cameron Mackintoshi muusikal “Mary Poppins” jõuab aga Eestis lavale esmakordselt.
„Mary Poppinsi“ puhul on tegu väga uue muusikaliga, mille maailma esietendus toimus 2004. aastal. Londonis toimunud esietendusel mängis Maryt Laura Michelle Kelly, kes sai osatäitmise eest Lawrence Olivier’ auhinna. Broadwayl toodi muusikal lavale 2006.

„Vanemuise teater on „Mary Poppinsi“ esitamisõiguste saamiseks teinud tööd enam kui 5 aastat – tegemist on uusima suurekaliibrilise tippmuusikaliga, mis nii kiirelt Eestis lavale jõuab. Tuleb tunnistada, et lavaletoomise protsess on olnud väga range kontrolli all nii Disney kui Cameron Mackintosh´i kompanii poolt, aga me oleme kõik nö testid edukalt läbinud ja loodame, et „Mary Poppins“ jääb vaatajaid veel kauaks rõõmustama,“ rääkis teatri juht Paavo Nõgene.

Lisaks detsembrile saab „Mary Poppinsit“ Tallinnas vaadata ka jaanuaris ja märtsis. Kokku antakse sellel hooajal Tallinnas 12 „Mary Poppinsi“ etendust. Etendust mängitakse eesti keeles, inglise- ja soomekeelsete subtiitritega. 
 

07.12.2011