Loe

Vanemuise “Mesimees” jõuab 100. etenduseni

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater annab 27. detsembril aastalõpupeo „Goodbye 2008” raames oma pikaealise ja menuka lavastusega „Mesimees” 100. ja ühtlasi viimase etenduse.

Inglise näitekirjanduse viimase aja ühe särava uustulnuka Charlotte Jonesi valusalt vaimuka draama „Mesimees” tõi 2003. aasta septembris Vanemuise väikeses majas lavale Ain Mäeots. Rohkem kui viie aasta vältel on „Mesimeest” mängitud Vanemuises kogu aeg täissaalidele.

Vanemuise draamajuhi Sven Karja kinnitusel juhtub Eestis harva, et lavastust mängitakse 100 korda. „Isegi kui mõni lavastus nii kaua laval vastu peab, siis enamasti on tegemist kergemat kaalu komöödiaga,” selgitas Karja. „Tõsine ja samas vaimukas draama „Mesimees” on selles mõttes meeldiv erand.”

35-aastast ujedat ja kinnise iseloomuga Cambridge’i astrofüüsikut Felix Humble’it kehastab „Mesimehes” Ott Sepp. Samuti mängivad lavastuses Hannes Kaljujärv, Merle Jääger, Aivar Tommingas, Külliki Saldre ja Karin Tammaru. Merle Jääger pälvis 2004. aastal selle rolli eest Eesti Teatriliidu parima naiskõrvalosa aastaauhinna.

Vanemuise hoogne ja lõbus aastalõpupidu „Goodbye 2008” toimub laupäeval, 27. detsembril teatri suures majas. Peopublikule pakutakse esmalt võimalust vaadata 100. ja ühtlasi viimast korda etenduvat „Mesimeest” ning pärast seda lõbusalt jalga keerutada.

Teatri suure maja jalutusruumis mängib tantsuks Estraadiraadio. Aastalõputervitused tulevad teatritudengitelt Viljandi Kultuuriakadeemiast ning telesaates „Laululahing” tuntuks saanud koorilt Emajõe Laulikud. 

11.12.2008