Loe

Vanemuise menutükid on hooaja lõpuni välja müüdud

Tartu Ekspress

Tartu Ekspress

Aina kasvav inimeste teatrihuvi on tekitanud olukorra, kus enamikule Vanemuise etendustele pole hooaja lõpuni enam pileteid võimalik saada.

Teatripääsmete hankimisel on kõige lootusetum olukord lasteetendustega, sest nii Vanemuise peamaja laval mängitav „Lotte reis lõunamaale“ kui ka Sadamateatris etenduv „Kass, kes kõndis omapead“ on selle hooaja lõpuni viimse piletini välja müüdud. Parem uudis on see, et sügisel mängitakse väikestele vaatajatele mõeldud uuslavastust „Detektiiv Lotte“ suures saalis, kuhu mahub korraga 700 vaatajat.

Lastetükkide kõrval on piletid otsas ka Sadamateatri etendustele „Jooksvad kulud“ ja “Võta mind“. Tähelepanu väärib fakt, et lavastaja Ingomar Vihmari käe all eelmisel reedel publiku ette jõudnud etenduse „Võta mind“ piletid müüdi kuni maikuu lõpuni välja juba enne esietendust. Menutükkide kõrval lähevad täissaalidele endiselt „Kõik aias“ ja „Suurema kurbuseta“.

Vanemuise kassast öeldi Tartu Ekspressile, et piletimüügi seis muutub väga kiiresti. Kui hommikul võib etendusele veel pileteid olla, siis õhtul enam mitte. Paremaid kohti ei ole aga ühelegi etendusele kuni hooaja lõpuni. Praeguseks on suure hooga alanud juba ka suvelavastuste „Sugar“, „Vihurimäe“ ja „Ruja“ piletimüük.

Vanemuise juhi Paavo Nõgene sõnul on inimesed aru saanud, et teatripiletid tuleb juba varakult ära osta, sest siis saab valida omale sobiva kuupäeva ja võimalikult hea istekoha. „Vanemuisele teeb see ainult rõõmu, et inimesed hindavad eelmüügist ostetud piletite väärtust,“ ütles Nõgene.

Teatrijuhi arvates on suure publikuhuvi üks põhjus praegune Vanemuise õnnestunud repertuaarivalik, mis pakub igaühele midagi. „Väljamüüdud etenduste fenomen pole ainult draamas. Kõikides žanrites läheb hästi. Meil on lavastusi igale sihtgrupile ja see on ka meie eesmärk. Tahame olla teater, kus kõik leiavad endale sobiva,“ lausus Nõgene.

Selle aasta esimese kahe kuuga käis Vanemuise etendustel 41 000 inimest, mis on 700 võrra rohkem kui mullu. Eelmisel aastal oli Vanemuises kokku 167 000 külastust. Sügisel ja aasta lõpus toimuva soodusmüügi ajal ostetakse umbes 33 000 piletit. 

06.03.2008