Loe

Vanemuise draamatrupp jagas kolleegipreemiaid

SLÕhtuleht

Kui Vanemuine andis oma aastaauhinnad – 5000 krooni lugu – kätte enne jõule, siis teatri draamatrupp jagas omade keskel tunnustust ja pappi teisel pühal. Oma traditsioonilisel jõulupeol Sadamateatris.
Kui ärimees Rein Kilk korra juba Sadamateatri ehitas, ei pääse ta Vanemuise draamatrupist enam kuidagi mööda. Nii finantseerib ta teist aastat Vanemuise draama aastaauhinna väljaandmist (seekord sai selle Margus Jaanovits) ning tänavu rahastas ka draamatrupi kolleegipreemiaid. Ehitad maja, saad terve trupi pealekauba – Kilgil on niimoodi läinud.
Kolleegipreemiate jagamine käis salajase hääletusega, seni oli too klassi parimate väljaselgitamise õhtu üks tavaline jõulupidu. Kui mitte arvestada Tartu puhkpilliorkestri Eesti markantset etteastet, mis publiku pöördesse viis: rida hitte, teiste lugude seas ka teatri muusikalilembesele peaprodutsendile pühendatud, võimatult mööda mängitud viisijupp «Ooperifantoomist». Nii valesti lihtsalt ei saa mängida! Mängisid küll, kuni tuli auhinnasadu: lõppeva aasta parimaks lavastuseks valisid draamanäitlejad augustis Setumaal Obinitsas etendunud «Taarka», mille lavastas draamajuht Ain Mäeots. Parimaks naispeaosatäitjaks valiti Merle Jääger, kes kehastas «Taarkas» nimitegelast; parimaks meespeaosatäitjaks Indrek Taalmaa nimiosa eest Ervin Õunapuu lavastatud «Adolfis».
Parima naiskõrvalosatäitja auhinna sai Karin Tammaru, parimaks meeskõrvalosatäitjaks tunnistati Tanel Jonas.
Pidu, mis pärast pidulikku osa uuesti tuurid üles võttis, kestis nagu ikka varaste hommikutundideni.

29.12.2005