Loe

Vanemuise draamajuhiks saab Sulev Teppart

Postimees

Vanemuise teatri draamajuhi ametisse astub pärast Ain Mäeotsa lahkumist Eesti Draamateatri näitleja ja lavastaja Sulev Teppart.
«Usun, et Vanemuine tegi hea valiku ja Sulev Teppart toob meie teatri draamatruppi värskeid ideid,» ütles Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe. «Väheoluline pole seegi, et Sulev Teppart on väga hea näitleja – loodetavasti jõuab ta draamajuhi ameti kõrvalt teha Vanemuises ka haaravaid rolle.»
Vanemuises on Sulev Teppart mänginud Mikk Mikiveri lavastuses «Sõda ja rahu», kus ta kehastas vürst Kuraginit.

Alustab augustis

Vanemuise draamajuhi Ain Mäeotsa tööleping lõpeb koos selle hooajaga. Uus draamajuht astub ametisse augustis, kuid tema abi järgnevate hooaegade repertuaariplaanide koostamisel ja tulevikusihtide seadmisel kasutatakse juba praegu.
Tepparti sõnul on tema esmaseks ülesandeks tutvuda põhjalikult Vanemuise tänase päevaga. «Kuivõrd uue hooaja repertuaariplaane juba tehakse, siis pean ennast nendega samuti kurssi viima,» ütles ta. «Ja sugugi mitte vähetähtis ei ole töökorraldus kui selline – kuidas Vanemuise draamatrupp töötab. Kõigepealt põhjalik tutvumine teatriga – see on esimene ülesanne, mida ma oma töökohustuste kõrvalt Draamateatris täitma hakkan.»
Vanemuise viimaste aastate draama-osale Teppart hinnangut anda ei tahtnud. «Minust poleks see aus,» ütles ta. «Enne tervikpilti nägemata ei oleks selliste põhjapanevate hinnangute andmine korrektne.»

Teatrile pühendunud

Mäeotsa sõnul on Teppart teatrile pühendunud inimene ning see on kõige olulisem. «Praegu ei oska ma Tepparti plaane veel täpselt kommenteerida, ta ju alles teeb neid, aga eeldusi igal juhul on. Tuleva hooaja repertuaari koostan siiski veel mina ja kooskõlastan uue juhiga,» rääkis Mäeots.
Tema sõnul ei tule uuel hooajal mitte ühtegi kergekaalulist kodanlasetükki. «Valik on ülikoolilinnale vääriline, märksõnaks nüüdisaegne dramaturgia,» sõnas Mäeots.
Kuivõrd kõiki kokkuleppeid pole veel sõlmitud, ei saa Mäeots plaanidest täpselt rääkida. Küll aga on ta kindel, et Moskva üks huvitavamaid noorema generatsiooni lavastajaid ja dramaturge Mihhail Ugarov tuleb lavastama kaasaegset vene tükki, lavastuse teevad ka Ingomar Vihmar ja Ervin Õunapuu.

Sulev Teppart
• Sündinud 1960 Viljandis
• 1982 lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri
• 1982–1985 Noorsooteatri näitleja
• Alates 1985 Eesti Draamateatri näitleja
Lavastused
• 1994 Harold Pinteri «Petmine»
• 1997 Michael Frayni «Siin»

29.10.2005