Loe

Vanemuine üllitas kahe lastemuusikali CD-d

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Koos lastemuusikali „Detektiiv Lotte” esietendusega reedel, 28. novembril toob Vanemuise teater publiku ette kaks uhiuut CD-plaati: ühel kõlab Priit Pajusaare „Detektiiv Lotte” ning teisel Olav Ehala „Lumekuninganna” kaunis muusika.

Teatrijuht Paavo Nõgene sõnul ei ole Vanemuine juba aastaid plaate välja andud. „Mõlemad praegu Vanemuise teatri repertuaaris olevad lastemuusikalid – nii „Detektiiv Lotte” kui ka „Lumekuninganna” – on eesti algupärandid,” ütles ta. „Pealegi on mõlema lavateose muusika kirjutatud spetsiaalselt Vanemuise lavastuse tarvis.”

„Sellest ka Vanemuise kui riigiteatri soov ja moraalne kohustus jäädvustada see kaunis muusika helikandjale,” selgitas Nõgene. „Kui neid lavastusi kord enam ei mängita, kandub mõlema helilooja looming ajas aina edasi ning lastel on võimalus seda muusikat kodus ka aastate pärast kuulata ja kaasa laulda.”

„Detektiiv Lotte” jutustab kaasahaarava loo armastatud koeratüdruku päevast. Lotte püüab välja mõelda, kelleks suurena saada. Algav päev annab talle suurepärase idee, sest ootamatult kaob isa Oskari leiutatud suhkrumasin. Loomulikult otsustavad uudishimulik Lotte ja tema sõber Bruno detektiivideks hakata ning suhkrumasina üles otsida.

„Detektiiv Lotte” muusika on loonud Priit Pajusaar, libreto kirjutanud Janno Põldma ja Heiki Ernits, toredate laulusõnade autor on Leelo Tungal. Plaadilt saab Lotte-laule kaasa laulda Gerli Padari, Robert Annuse, Veikko Tääri, Maria Soometsa, Aivar Tommingase ja paljude teiste lavastuses osalevate näitlejatega.

„Lumekuninganna” jõudis Vanemuises lavale novembris 2006. Hans Christian Anderseni maailmakuulsa muinasjutu ainetel loodud lastelavastusele on kauni muusika loonud Olav Ehala ning laulusõnad on kirjutanud Leelo Tungal. Plaadil kõlavad laulud Liisi Koiksoni, Andero Ermeli, Merle Jäägeri jpt esituses.

Lisaks „Detektiiv Lotte” ja „Lumekuninganna” CD-le andis Vanemuise teater kuu aega tagasi välja ka DVD oma suvisest vabaõhulavastusest „Ruja”. Teatrijuht Nõgene kinnitusel kavatseb Vanemuine ka edaspidi välja anda erinevaid CD- ja DVD-plaate.

„Detektiiv Lotte” ja „Lumekuninganna” CD-plaadid on müügil kõikjal üle Eesti. Vanemuise teatri kassast ostes on CD-plaadi hind 125 krooni.

25.11.2008