Loe

Vanemuine toob suveteatri Pädaste mõisaparki

Meie Maa

Meie Maa

Vanemuine valis oma tänavuse suvelavastuse mängupaigaks Pädaste mõisa pargi Muhumaal, kus tuuakse juuni lõpus ja juulis publiku ette Paul Barzi komöödia “Võimalik kohtumine”.

Mullu Setumaal Obinitsas menukalt “Taarkat” etendanud Vanemuine otsib oma suvelavastustele uusi ja põnevaid mängupaiku ning tegi seekord valiku Pädaste kasuks.

Oodatud sündmus

Mõisa ühe omaniku, Martin Breueri sõnul on suvelavastus Muhu saarel väga oodatud. “Pädaste mõis oma lihtsa stiilsusega on sajandeid olnud sobiv keskkond kultuurilistele delikatessidele,” ütles ta. “Charlotte von Siemens, mõisa viimane perenaine, ei tulnud Muhu saarele kunagi ilma oma kammermuusikakvartetita, mis tema õhtuid elavdas. Oleme Pädastes väga rõõmsad, et Vanemuine jätkab seda traditsiooni, tuues eeloleval suvel külakostiks elegantselt kergemeelse komöödia.”

Suvelavastus jõuab lavale Vanemuise teatri, Muhu valla, Pädaste mõisa ja teatri suurtoetaja Kinema koostööna. Ettevõtmise korraldajad loodavad, et teater aitab kaasa Pädaste mõisapargi ja -kompleksi tutvustamisele ning paneb aluse teatrietenduste andmise traditsioonile Pädastes.

Händelist ja Bachist

Muusikamaailma kaks suurkuju, ühel ja samal, 1685. aastal sündinud Johann Sebastian Bach ja Georg Friedrich Händel, ei kohtunud tegelikult mitte kunagi. Pädaste vabaõhulaval toimuv on näitekirjaniku fantaasia vili – ehkki kõik see oleks võinud ju ka Leipzigis 1747. aastal just täpselt niiviisi juhtuda.

Pidulikul õhtusöögil avaneb välise aupaklikkuse varjus kummagi geeniuse egoistlikum loomus – isekus, loominguline kadedus, väiklus. Leebe, kuid teravmeelne komöödia kõneleb geeniuse positsioonist, kunstiloomingu müümisest ja müüdavusest, aga ka gurmaanlusest ja muudest meelelistest naudingutest.

“Võimaliku kohtumise” tõlkis Maarja Jakobson, lavastab Raivo Trass ning kunstnikutöö teeb Vanemuise peakunstnik Kristiina Münd. Osades Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep. Etendustel musitseerib Tartu Keelpillikvartett.

“Võimaliku kohtumise” etendused toimuvad Muhu saarel Pädaste mõisas 29. ja 30. juunil ning 1., 3., 4., 8., 12., 13. ja 14. juulil. 

22.03.2007