Loe

Vanemuine toob Rakvere kultuurifestivalile muusikalid ja kontserdi

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja

Vanemuise teater toob tänavu sügisel Rakvere kultuurifestivalile kontserdi “Mozart. Reekviem” ning muusikalid “Nunnad hoos” ja “Sipsik”. Vanemuise juht Aivar Mäe ja Rakvere linnapea Triin Varek allkirjastasid Tartus sellekohase koostööleppe.

Vanemuine toob oktoobris ja novembris Rakvere ja Lääne-Virumaa publiku ette kontserdi ja kaks muusikali. 31. oktoobril kõlab Rakvere teatri suures saalis kontsert “Mozart. Reekviem”, kus Vanemuise teatri sümfooniaorkestri ees astuvad solistidena üles Pirjo Jonas, Karmen Puis, Hisatoshi Nezu ja Simo Breede. Muusikalidest tuuakse Rakvere spordikeskusesse kerkivale lavale heatujumuusikal “Nunnad hoos”, mis etendub 8. novembril, ning lastemuusikal “Sipsik”, mida mängitakse 10. novembril.

Rakvere linnapea Triin Vareku sõnul on Rakvere kultuurifestival, mille patroon on maestro Arvo Pärt, Rakvere üks aasta tähtsündmusi. “Oleme siiralt rõõmsad koostöö alguse üle Vanemuise teatriga ja tänulikud, et nad on valmis jagama Rakvere ja Lääne-Virumaa publikule imelisi kultuurielamusi kohapeal,” ütles Triin Varek. “Juba rahvusooper Estonia juhina oli Aivar Mäe nii-öelda väljasõiduelamuste toetaja, kui kultuurifestivali raames esimesed suured etendused Rakvere spordikeskuses alustasid. Suurepärane koostöös estoonlastega jätkub, kuid on hea meel, et saame sellel aastal pakkuda nii linna kui ka maakonna inimestele ka teistlaadset repertuaarivalikut,” kõneles linnapea.

Vanemuise juht Aivar Mäe avaldas heameelt koostöölepingu sõlmimise üle. “Vanemuise teatri jaoks on see esimene pääsuke paljudest järgnevatest. Tuleval hooajal plaanime üha enam näidata Vanemuise teatri väärt repertuaari väljaspool statsionaarseid etenduspaiku Tartus,” rääkis Aivar Mäe. “Sügisel pakume elamust Rakvere kultuurifestivalil, plaanime väisata ka teisi etenduspaiku Eestis, aga ka Läti rahvusooperit ja Leedu rahvusooperit. Kultuur on jagamiseks ja seda me oma plaanitavate ringreisidega teemegi.”

Kultuurifestivali korraldava Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte sõnas, et ootusärevust tunnevad nii Rakvere kui ka Vanemuise meeskond. “Meil on hästi hea meel, et nii suured asjad Rakverre saame. Vanemuise ärevus on selles, et nad pole oma lavastustega väga palju ringi liikunud ja kuidas tehniline töö meil õnnestub. Loomulikult anname endast kõik, et publik saaks parima kogemuse,” ütles Alte.

Valik tuua Rakverre kolm eriilmelist teost sündis Alte sõnul tema ja Aivar Mäe ühistest mõttemõlgutustest. “Meil on Aivariga festivali sünnist alates hea koostöö. Mina kirjeldasin Rakvere publiku eelistusi ning Aivar läks täispangale ja pakkus, et “Nunnad hoos” võiks kõnetada. “Sipsik” tuli kena lisandina, sest tänavune kultuurifestival pakub palju lastele ja noortele,” rääkis Eve Alte. Ta nimetas, et kuna Vanemuine kavatses kontserdiga “Mozart. Reekviem” välja minna, tuuakse see kuulajate rõõmuks ka Rakverre. Eve Alte sõnul tuleb Rakvere kultuurifestival tänavu pikem kui muidu. “Kaks nädalat kultuuri,” mainis ta.

Virumaa Teataja, 22.01.2024

22.01.2024