Loe

Vanemuine toob lavale maailmakuulsa «Mary Poppinsi»

Tartu Postimees

Tartu Postimees

Vanemuise suures majas jõuab novembri lõpus lavale koguperemuusikal «Mary Poppins», mille esitusõigust taotles teater juba viis aastat tagasi.

«Mary Poppins» on Disney ja Cameron Mackintoshi muusikal P. L. Traversi raamatu «Mary Poppins» ja Walt Disney samanimelise filmi (1964) ainetel.

Originaalmuusika ja laulusõnad on kirjutanud Richard M. Sherman ja Robert B. Sherman, libreto Julian Fello­wes. Uued laulud, lisamuusika ja laulusõnad lõid George Stiles ja Anthony Drewe koos Ca­me­ron Mackintoshiga. Tõlke tegid Leelo Tungal ja Anna-Magda­leena Kangro.

Muusikali lavastab Georg Mal­vius (Rootsi), muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, koreograaf Cedric Lee Bradley (USA), dekoratsioonikunstnik Iir Hermeliin (Tallinna Linnateater), kostüümikunstnik Ellen Cairns (Šotimaa) ja valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi).

Mary Poppinsina astub lavale kas Hanna-Liina Võsa või Nele-Liis Vaiksoo. Teistes osades on Andres Mähar või Karol Kuntsel, Merle Jalakas või Pirjo Püvi, Hannes Kaljujärv või Veikko Täär, Külliki Saldre või Merle Jääger, Lauri Liiv või Simo Breede, Erkki Rebane või Raivo Adlas, Jaan Willem Sibul või Meelis Hansing, Karmen Puis või Siiri Koodres jt.

Osalevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletirühm, bänd ning Vanemuise tantsu- ja balletikooli õpilased.

Vanemuise juht Paavo Nõ­gene on öelnud, et «Mary Pop­pins» sobib hästi eelmise aasta novembris lavale jõudnud ja siiani publikumenu nautiva «Heliseva muusika» järglaseks teatri repertuaaris.

Esietendus tuleb Tartus 25. novembril Vanemuise suures majas ja Tallinnas 9. detsembril Nokia kontserdimajas 
 

01.11.2011