Loe

Vanemuine teeb suvel teatrit Pädaste mõisas

Vanemuise Välksõnum

Vanemuine annab juunis ja juulis Muhumaal Pädaste mõisas üheksa etendust Paul Barzi elegantse komöödiaga „Võimalik kohtumine”.

„Vanemuine jätkab tänuväärset traditsiooni, otsides oma suvelavastustele uusi ja põnevaid mängupaiku,” ütles teatrijuht Paavo Nõgene. “Kaks suve etendasime Setumaal Obinitsas ülimenukalt “Taarkat”, seekord läheme Muhumaale imekaunisse Pädaste mõisa parki. Ikka eesmärgiga minna oma publikule võimalikult lähedale.”

“Võimaliku kohtumise” tõlkis Maarja Jakobson, lavastab Raivo Trass ning kunstnikutöö teeb Vanemuise peakunstnik Kristiina Münd. Osades Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep. Etendustel musitseerib Tartu Keelpillikvartett.

Muusikamaailma kaks suurkuju, ühel ja samal 1685. aastal sündinud Johann Sebastian Bach ja Georg Friedrich Händel, ei kohtunud tegelikult mitte kunagi. Pädaste vabaõhulaval toimuv on näitekirjaniku fantaasia vili – ehkki kõik see oleks võinud ju ka Leipzigis 1747. aastal just täpselt niiviisi juhtuda.

Pidulikul õhtusöögil avaneb välise aupaklikkuse varjus kummagi geeniuse egoistlikum loomus – isekus, loominguline kadedus, väiklus. Leebe, kuid teravmeelne komöödia kõneleb geeniuse positsioonist, kunstiloomingu müümisest ja müüdavusest, aga ka gurmaanlusest ja muudest meelelistest naudingutest.

“Vanemuine on suvelavastusega “Võimalik kohtumine” Muhu saarel väga oodatud,” rääkis Pädaste mõisa üks omanikke Martin Breuer. “Pädaste mõis oma lihtsa stiilsusega on sajandeid olnud sobivaks keskkonnaks kultuurilistele delikatessidele. Charlotte von Siemens, mõisa viimane perenaine, ei tulnud Muhu saarele kunagi ilma oma kammermuusikakvartetita, mis tema õhtuid elavdas. Oleme Pädastes väga rõõmsad, et Vanemuine jätkab seda traditsiooni, tuues eeloleval suvel külakostiks elegantselt kergemeelse komöödia.”

“Loodame, et teater aitab kaasa selle imeilusa mõisapargi ja luksusliku mõisakompleksi tutvustamisele ning paneb aluse meeldivale teatrietenduste andmise traditsioonile Pädastes,” lisas Nõgene.

“Võimaliku kohtumise” etendused toimuvad Muhu saarel Pädaste mõisas 29. ja 30. juunil ning 1., 3., 4., 8., 12., 13. ja 14. juulil algusega kell 20. Kuni 30. aprillini on Vanemuise teatri kassades, Pädaste mõisas ning Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades kõikjal üle Eesti müügil sooduspiletid hinnaga 145 ja 195 krooni.

Suvelavastus jõuab lavale Vanemuise teatri, Muhu valla, Pädaste mõisa ja teatri suurtoetaja Kinema koostööna. 

21.03.2007