Loe

Vanemuine taotleb rahvusteatri nimetust

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuise Seltsi juhatus ja Vanemuise teatri juhtkond otsustasid teatriaasta viimastel päevadel pöörduda riigikogu, peaministri ja kultuuriministri poole ettepanekuga anda Vanemuisele austav nimetus – Eesti Rahvusteater Vanemuine.

Pöördumises on märgitud, et Vanemuine kui meie riigi vanim, 136 aastat pidevalt tegutsenud teater on olnud innustaja maarahvast eesti rahvaks saamisel ning okupatsiooniaastatel eestlaseks jäämisel. Pöördumises rõhutatakse, et rahvusteatri nimetuse andmine oleks parim viis tunnustada neid, kes selle teatri rajasid ja kujundasid eesti rahva vaimutempliks.

Kirjas on, et vanemuislased on edaspidigi valmis andma oma parima eesti rahva vaimsuse ja tuleviku kujundamisel. Pöördumise eesmärgiks ei ole teatrile avalik-õigusliku staatuse taotlemist.

Toetajad ja fond

Teed uutele saavutustele sillutavad eraettevõtted. Nimelt on Vanemuisel alanud aastast neli suurtoetajat: peasponsor EMT, Kinema OÜ, Dunkri Kaubanduse AS ja AS Kommest Auto Peugeot.

«Eesti majanduskasv väljendub ka selles, et üha rohkem edukaid ettevõtteid on valmis toetama Eesti teatreid ning aitama sel kombel kaasa eesti kultuuri edenemisele,» ütles pärast aastavahetust Vanemuise teatri juhi ametisse asunud Paavo Nõgene.

Vanemuislaste koolitamiseks tõi aastalõpp kaasa Tartu Kultuurkapitali juurde asutatud Vanemuise Fondi.

03.01.2007