Loe

Vanemuine paneb Muhumaal sõitma teatribussi

Martin Šmutov, Postimees

Martin Šmutov, Postimees

Vanemuise teater paneb suvel Muhumaal Kuivastu sadama ja Pädaste mõisa vahel sõitma teatribussi, mis viib soovijad vaatama suvelavastust «Võimalik kohtumine» ja toob etenduse lõppedes uuesti sadamasse.

Juunis ja juulis annab Vanemuise teater Muhumaal Pädaste mõisas üheksa etendust Paul Barzi elegantse komöödiaga «Võimalik kohtumine».

Teatrijuht Paavo Nõgene selgitas, et niimoodi soovitakse teatrikülastus publikule võimalikult mugavaks muuta – inimesed saavad auto jätta Virtsu sadamasse, sõita praamiga Kuivastusse ja istuda seal mugavalt teatri punasesse kahekorruselisse bussi.

Bussisõit Kuivastust Pädaste mõisa ja tagasi maksab 20 krooni.

«Võimaliku kohtumise» tõlkis Maarja Jakobson, lavastab Raivo Trass ning kunstnikutöö teeb Vanemuise peakunstnik Kristiina Münd. Osades Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep. Etendustel musitseerib Tartu keelpillikvartett.

Muusikamaailma kaks suurkuju, ühel ja samal 1685. aastal sündinud Johann Sebastian Bach ja Georg Friedrich Händel, ei kohtunud tegelikult mitte kunagi.

Pädaste vabaõhulaval toimuv on näitekirjaniku fantaasia vili, ehkki kõik see oleks võinud ju ka Leipzigis 1747. aastal just täpselt niiviisi juhtuda.

Pidulikul õhtusöögil avaneb välise aupaklikkuse varjus kummagi geeniuse egoistlikum loomus: isekus, loominguline kadedus, väiklus. Leebe, kuid teravmeelne komöödia kõneleb geeniuse positsioonist, kunstiloomingu müümisest ja müüdavusest, aga ka gurmaanlusest ja muudest meelelistest naudingutest.

«Võimaliku kohtumise» etendused toimuvad Muhu saarel Pädaste mõisas 29. ja 30. juunil ning 1., 3., 4., 8., 12., 13. ja 14. juulil algusega kell 20. 

28.05.2007