Loe

Vanemuine kutsub publiku külla

Tartu Ekspress

Tartu Ekspress

Vanemuise teater korraldab augustikuu viimasel päeval traditsioonilise publikupäeva, kus teatriinimesed esinevad muusikaliste etteastetega, müüakse meistriteoseid töökodadest ja lastele ilmutab ennast esimest korda kollane kass.

Sügisest algava uue teatrihooaja puhul tahab teater oma külalised üles soojendada ning pakkuda neile selleks terve pärastlõuna tasuta meelelahutust. Pühapäeval laulavad publikule kõigi kolme žanri esindajad: Alens Piskunovs balleti-, Maarja Mitt draama- ja Merle Jalakas muusikatrupist.

Lisaks on kavas suur teatrilaat ja oksjon, kus lähevad müüki meistriteosed Vanemuise töökodadest. Mängude käigus loositakse välja palju priipääsmeid ja jagatakse suveniire. Suure maja fuajees on võimalik tutvuda näitusega Vanemuise legendaarsest näitlejannast Herta Elvistest. Ära ei ole unustatud ka lapsi, kes kohtuvad esimest korda teatri noorsootöömaskoti, kollase kassiga. Lapsed saavad meisterdada, seebimulle puhuda ja seiklusmängus osaleda.

Kell 18 toimub suures saalis tavaks saanud terrassikontsert, kus dirigeerivad Mihkel Kütson ja Lauri Sirp. Kavas on Britten, Gade, Tšaikovski, Verdi ja Massenet. Publikupäev toimub vihmase ilma korral teatri fuajees ja päikesega suure maja terrassil. Päeva juhib ooperisolist Jaan Willem Sibul.

28.08.2008