Loe

Vanemuine jagas oma jõulujoodul aastaauhindu

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuislaste eilsel jõuluglögilõhnalisel koosviibimisel tegi ametist lahkuv teatri juht Aivar Mäe teatavaks tänavused kolm auhinnasaajat.

Vanemuise tänavuse draamaauhinna pälvis Helena Merzin, kes sai samasuguse tunnustuse ka detsembris 2004, balletiauhinna Marika Aidla ja muusikaauhinna Margus Tammemägi.

Balletiauhind 2006. aasta tantsurollide eest Torrese-nimelise auhinna pälvinud baleriin Marika Aidlat saab praegu näha tantsulavastustes «Peer Gynt», «Nixon», «Pähklipureja», «Suveöö unenägu» ja «Alice imedemaal». Veebruaris esietenduvas balletilavastuses «Giselle» tantsib ta Giselle’i ema osa. Lavastuses «Peer Gynt» on ta nimitegelase ema rollis. Oma osatäitmistest ei osanud ta endale eriti meelepärasena esile tõsta ühtki. «Mulle meeldib kõik, mida ma tantsin,» ütles ta.

Draamaauhind Kinema-nimelise auhinna pälvinud Helena Merzinit on võimalik näha lavastustes «Kõik aias», «Sekstett à la carte», «Vabamõtleja», «Teatriparadiis», «Suur kuri hunt» ja «Potteri lõpp». Lisaks neile osaleb ta Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema teatel veebruaris esietenduvas lavastuses «Hüppajad». Draamaauhinna väljaandmist finantseerib Kinema OÜ.

Muusikaauhind EMT-nimelise muusikateatriauhinna pälvinud Margus Tammemägi on Vanemuise sümfooniaorkestri löökpillimängija. Auhindade teatavakstegemisele eelnenud lühikontserdil Aivar Mäe auks astus ta kolleegide ette rokkbändi laulusolistina.

Vanemuise aastaauhinnaga kaasneb 5000 krooni preemiat. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal said Vanemuise draamaauhinna Margus Jaanovits ja Helena Merzin, balletiauhinna Andrus Laur ja Mari Savitski ning muusikaauhinna Lauri Sirp ja Kristina Birk.

Mäe viimane tööpäev Aivar Mäe viimane tööpäev Vanemuise juhi ametis on ühtlasi 2006. aasta viimane päev. Tema kohale asub esialgu neljaks aastaks senine teatri peaprodutsent Paavo Nõgene.

21.12.2006