Loe

Vanemuine jääb ilma kolmest näitlejast ja saab ühe juurde

Jaan Olmaru, Tartu Postimees

Vanemuise draamajuhi Tiit Palu sõnul otsustas kaks aastat ta­ga­si otse lavakoolist Vanemuisesse tulnud Jaanika Arum proovida vabakutselise näitleja ametit, Sten Karpov läheb tagasi Endla teatrisse ning Markus Dvinjaninov kaalub teisi võimalusi.

«Niipalju kui ma aru olen saanud, on Jaanikal tulemas väga palju filmiprojekte, Sten Karpovil on perekondlikud põhjused ning Markus Dvinjaninov soovib üldse vist näitlemise maha jätta,» sõnas Palu.

Ta soovitas täpsemaid kommentaare küsida näitlejatelt endilt.

Jaanika Arum ütles, et ta jäi Vanemuise perioodiga väga rahule. «Ma sain väga palju huvitavaid kogemusi, oli erinevaid väljakutseid ja sain väga palju areneda. Olen selle aja eest, mis ma Vanemuises veetsin, väga tänulik,» lausus nüüdseks juba Tallinna tagasi kolinud Arum.

Ainukesena jäi Arumile Tartust kripeldama see, et ta oleks tahtnud rohkem vastutust. «Võib-olla näitlejana oleks tahtnud seda, et isiklik vastutus oleks olnud suurem. Eks see on põhiasi. Tahaks rohkem terviku eest vastutada,» lausus ta. Arum lisas, et praegu tal siiski väga palju filmirolle ees ootamas ei ole.

«Nüüd ongi esimest korda tekkinud päris palju vabadust. Saangi hoida ennast avatud uuele, areneda ja tegeleda oma mõtetega,» sõnas ta. Vanemuise etendustes olevaid rolle jääb ta siiski mängima ka uuel hooajal.

Arum ja Dvinjaninov tulid Vanemuisesse kaks aastat tagasi koos viie kursusekaaslasega. Tiit Ojasoo juhendatavast kursusest asusid Tartus tööle veel Kärt Tammjärv, Marian Heinat, Linda Kolde, Reimo Sagor ja Veiko Porkanen. Kõik noored sõlmisid toona Vanemuisega kolmeaastase lepingu.

Kolme lahkuja asemele on Vanemuisesse siiski oodata ka värsket verd.

Nimelt saab sellel sügisel Vanemuise draamatrupi uueks liikmeks Karl Laumets, kes lõpetab sel kevadel lavakooli 27. lennu.

Palu sõnul tuleb Laumets Tartusse eelkõige Vanemuise initsiatiivil.

«Me tundsime tema vastu ise huvi. Ta on õppinud varem Tartu ülikoolis ja olnud ka tegev tudengiteatris. Loomulikult me uurisime inimese kohta ja oleme teda jälginud pikemalt,» lausus Palu.

Ta märkis, et näitlejate vahetumine on teatris loomulik protsess.

Oma esimese rolli Vanemuises teeb Karl Laumets saabuval sügisel Peeter Raudsepa lavastuses.

«Eks koos Peeter Raudsepaga, kes on lavakunstikooli juht ja selle kursuse juhendaja, me Karlini jõudsimegi,» lausus Palu.

Raudsepa käe all esietendub 1. oktoobril Vanemuise väikeses majas John B. Priestley draama «Perekond Linden».

31.05.2016, Tartu Postimees

31.05.2016