Loe

Vanemuine hakkab «Malega» mängima

SLÕhtuleht

Käesoleva hooaja Eesti teatri aastal lõpetab Vanemuine maailmakuulsa muusikaliga «Chess» («Male»), mille toob vaatajate ette Eestis väga tuntud muusikalimeister Georg Malvius Rootsist.
«»Chessi» lavastada nii, nagu ta originaalis on kirjutatud, oleks igav. See lahendus, mida pakkus Malvius, on aga päris vinge. Siin on kogu ideestik toodud teatrisse ning külma sõja temaatika on hoopis kadunud,» rõhutas Vanemuise juht Aivar Mäe Malviuse Vanemuise-»Chessi» kontseptsiooni ja seda, miks kolme lavastajakandidaadi seast teater just Malviuse tükki tegema valis. «Malviuse nägemus on värske ja uudne,» kiitis Mäe. «Nii et see on hoopis teine «Chess».»
Lahkuva teatrijuhi sõnul on Vanemuine juba sedavõrd tunnustatud muusikalidetegija, et teatrile anti suhteliselt vaba voli muusikali oma käe järgi kohandada.» «Chess» esietendub 2. juunil Vanemuise suures majas.
Järgmisel hoojala lavastatakse Vanemuises muu hulgas Mati Undi «Tühirand» (lavastaja Ingomar Vihmar), Edward Albee «Kõik aias» (lavastaja Kalju Komissarov), ja Viktoria Nikiforova «Jooksvad kulud» (lavastaja Mihhail Ugarov Venemaalt).
Sügisest on Vanemuises tööl kaks uut loomingulist juhti – draamajuht Sulev Teppart ja muusikajuht Toomas Vavilov. Suure muutuse teeb läbi draamatrupp, lisandub ligi kolmandiku võrra uusi liikmeid. Lavakunstikoolist lähevad Vanemuisesse Markus Luik, Ragne Pekarev, Laura Peterson ja Martin Kõiv.
Kolmest kunstilisest trupist: draama-, balleti- ja muusikatrupist koosnev Vanemuine saab kutselise teatrina augustis 100aastaseks.

09.05.2006