Loe

Vanemuine esitles Jeesust

SLÕhtuleht

Norra tenor Stephan Hansen , kes kodumaal ja mujal maailmas on Jeesuse rollis esinenud 476 korda, on üks kolmest välislauljast, kes astub Vanemuise laval üles rokkooperis «Jesus Christ Superstar».
Eile demonstreeris Hansen Estonia Valges saalis oma vokaalseid võimeid. Georg Malviuse lavastuses esietendub maailmakuulus Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i rokkooper 11. juunil suvelaval, mis kerkib Vanemuise suure maja naabrusse. Vanemuise selle suve suurimas ettevõtmises on Vaiko Eplikul kanda Juuda, Liisi Koiksonil Maarja Magdaleena ja Aivar Tommingal Heroodese roll. Lisaks Stephan Hansenile teevad lavastuses kaasa filipiinlane Rommel Singson Peetrusena ja rootslane Alexander Lycke Pontius Pilatusena.
Rokkooper tuleb ettekandele inglise keeles, tõlge, nagu ooperis tavaks, jookseb etenduse ajal lava kohal ekraanil. «Jesus Christ Superstari» mängitakse Vanemuises kaheksa korda.
«Jesus Christ Superstar» esietendus Mark Hellingeri teatris Broadwayl 12. oktoobril 1971. Aasta hiljem esietendus see rokkooper Londonis West Endis ja muutis kriitikute hinnangul igaveseks muusikaliteatri olemust. 1973. aastal valmis samaaineline film Ted Neelyga peaosas.

02.03.2004