Loe

Vanemuine annab Tartus muusikalikontserdi

Andri Maimets, Postimees

Andri Maimets, Postimees

Sel nädalal järgmise hooaja plaanidest pajatanud Vanemuise repertuaarist leiab ka suvise muusikalikontserdi «Broadway gala».

19. augustil Tartu lauluväljakul esinevatest artistidest enamikku nägid muusikalihuvilised juba mullu Tallinnas, kui nüüdne Vanemuise juht Paavo Nõgene korraldas muusikaligala koos teatri eelmise direktori Aivar Mäe juhitud Eesti Kontserdiga.

Nagu eelmiselgi aastal, dirigeerib vabaõhukontserti Tarmo Leinatamm ning üritust veab konferansjee Mart Sander. Siinkohal tutvustame neid kodu- ja välismaiseid artiste, kes suvises Tartus tänavu esinevad.

Helen Hobson

Inglane Helen Hobson on ka varem Eestis laulnud. 2005. aasta aprillis kehastas ta ««Mamma Mia!» International Touril» Tallinnas peaosalist Donnat. Hobsoni rollide nimistu muusikateatris on ulatuslik: Grisabella («Cats»), Eliza Doolittle («My Fair Lady»), Rose Vibert («Aspects of Love»), Haldjas-ristiema («Cinderella») jne. Mullu esines Hobson Tallinna laululaval toimunud Andrew Lloyd Webberi galal.

Carolin Fortenbacher

Carolin Fortenbacher on Saksamaa tunnustatumaid muusikalisoliste. Ta on osalenud paljudel kontsertidel ja teeb praegu kaasa Saksa muusikalikontserdi turneel. Fortenbacheri suurrollideks on olnud Eva Peron («Evita»), Anita («West Side Story»), Maria Magdalena («Jesus Christ Superstar») ja Aldonza («Mees La Manchast»). Ka Fortenbacher esines mullu Tallinnas Webberi galal.

Matt Rawle

Inglane Matt Rawle laulab praegu Londonis Che Guevara rolli muusikalis «Evita», mis esietendus 21. juunil 2006.

Ta laulis esietendusel ja on jätkuvalt A-koosseisu solist. Tema rollide hulka kuuluvad Chris («Miss Saigon»), Marius («Les Misérables»), Martin Guerre («Martin Guerre»), Tony Amor («Carmen»), Sir Lancelot («Camelot»), LT Cable («South Passific») jne.

Gerli Padar

Gerli Padar õppis Rootsis Gävles Vasakolani džässiosakonnas. 1994. aastal saavutas «Laulukarussellil» esikoha. 1997. aastal tuli «Kaks takti ette» võitjaks.

On osalenud erinevates sooloprojektides ja olnud Soome bändi Rock Elements solist. 2005. aastal korraldas noormuusikutele avaliku konkursi, millest sündis rokibänd Glive. Tema rolle: Jonnipunn («Vankumatu tinasõdur»), Gerda («Lumekuninganna»), Sally Bowles («Cabaret») ja Florence («Chess»).

Stephen Hansen

Norralane Stephen Hansen on Eesti publikule tuttav varasemast. Mees kehastas 2004. aastal Vanemuise suvelavastuses «Jesus Christ Superstar» Jeesust, samuti on ta osalenud Vanemuise muusikalikontsertide sarjas «Memory».

Hansen on õppinud Göteborgi teatri- ja ooperikoolis. Oma debüütrolli Jeesust on ta karjääri jooksul mänginud ligi 800 korda.

Ta annab muusikalilauljana kontserte Skandinaavia maades ja esineb prantsuseteemaliste kabaree-etendustega «Aznavour Circus» ja «Brel» Stockholmi ning Oslo linnateatrites.

Liisi Koikson

Liisi Koiksoni muusikutee sai alguse Kilingi-Nõmme koolis õpetaja Toomas Volli käe all. 2006. aastal lõpetas Tallinnas Otsa-kooli. Saanud «Laulukarussellil» 3. koha ja kahel korral esikoha.

Osalenud Itaalias Zecchino d’Oro lauluvõistlusel ja saanud seal 4. koha. On osalenud muusikalides «Evita», «Aida», «Miss Saigon», «Helisev muusika», «Jesus Christ Superstar», «Grease» ja «Georg».

Tema viimane roll oli Gerda Vanemuise teatris Olav Ehala muusikalises lastelavastuses «Lumekuninganna».

Janika Sillamaa

Janika Sillamaa on lõpetanud Tallinnas Otsa-kooli džäss-poplaulu erialal Jaak Joala ja Kare Kauksi juures ning õppinud EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis.

Tema rolle: Maarja-Magdalena («Jesus Christ Superstar»), Ellen («Miss Saigon»), Joanne («Rent»), Aida («Aida»), Anita («West Side Story»), Bombalurina («Cats») ja Svetlana («Chess»).

Praegu on tegev Tallinnas Laste Kaunite Kunstide Kooli muusikateatri peanäitejuhi ja lavastajana.

Vaiko Eplik

Vaiko Eplik on tuntud ansamblite Claire’s Birthday, Ruffus ja Koer solisti, kitarristi ja lugude kirjutajana. Claire’s Birthday loodi 2000. aastal, mil Eplik oli 16-aastane. Samal aastal võitis bänd aasta parima ansambli ja aasta uustulnuka tiitli.

Ansambliga Ruffus esindati Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel lauluga «Eighties coming back». 2006. aastal andis välja esimese sooloalbumi. Sellest aastast juhib Raadio 2s muusikasaadet «Vaiko Eplik Show». On mänginud muusikalis «Jesus Christ Superstar» Juudast.

Hannes Kaljujärv

Hannes Kaljujärv lõpetas 1979. aastal Evald Hermaküla juhitud Vanemuise stuudio ja töötab alates sellest Vanemuise teatris. Külalisena on ta kaasa teinud Tallinna Linnateatri, Viljandi Ugala, Rakvere teatri, Emajõe Suveteatri ja Rootsi teatri Unga Riks lavastustes.

Ta on mänginud filmides «Narva kosk» ja «Jüri Rumm», telelavastuses «Kolm elu kaalul» ja seriaalis «Õnne 13». 2004. aastal valisid kolleegid ta aasta vanemuislaseks.

Aivar Tommingas

Aivar Tommingas lõpetas 1978. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri ja töötab alates sellest Vanemuise teatris näitlejana. Põhitöö kõrvalt on Tommingas ka lavastanud. 2004. aastal pälvis ta Eesti Teatriliidu muusikateatri auhinna ja Salme Reegi nimelise auhinna. 

17.05.2007