Loe

Vana Hirmus avas Vanemuise hooaja

Maaleht

Vanemuise teatripere sai uueks hooajaks remonditud tööruumid.
Teisipäeva pärastlõunal, kui eesriie oli töötajate uue sissepääsu eest langenud ja rahvas majja laiali valgus, võis igast nurgast kuulda rõõmsaid ahhetusi. Värske väljanägemise oli saanud kogu lavatagune – garderoobid, proovisaalid, koori- ja orkestriruumid, administratiivkorpus.
Järgmine vaimustusekahin läbis rahvast siis, kui sai esimest korda kuulda-näha uut heli- ja valgustehnikat, mis loob tunde muusika sees olekust ja toob vaiksemagi heli perfektselt esile.
Ida-Euroopa ainulaadseimad süsteemid lubavad nüüd Tartusse tuua isegi kõrgete nõudmistega rokkansamblid. Laval on ka suitsumasin, mida üheski teises Eesti teatris pole.
Remont läks maksma 11 mln, heli- ja valgustehnika 15 mln kr. Vanemuise juhi Aivar Mäe sõnul remonditi töötajate ruume viimati Kaarel Irdi ajal.
Vanaks Hirmsaks kutsutud legendaarne teatrijuht oligi Aivar Tommingase kehastuses kohal ja naerutas kolleege. “Isegi Kaarel Sahk (kauaaegne haldusjuht, kelle ajal korrastati Vanemuine – S. P.) poleks osanud ennustada, kust seinast järjekordne juht tahab läbi käia!” aasis ta uue sissepääsu ehitust.
Kultuuriminister Urmas Paet ütles, et aasta tagasi teatrirahva ees seistes oli ta murelik.
Praeguse direktori Aivar Mäe ametikoha ees seisis lisand kt ja keegi ei teadnud, kui ruttu õnnestub teater jälle popiks teha.
“Asjad on siiski liikunud hästi,” rõõmustas Paet. “Kõige suurem rõõm, et etendustele on keeruline pileteid saada. Rõõm on sellegi üle, et töötajad tunnevad end hästi. Hea enesetundeta ei saa kollektiivi korralikuks teatriks nimetada.”
Vanemuine võttis taaskasutusele varasema logo, valminud on ka 130-leheküljeline esinduslik hooajaraamat. 135. hooajal esietendub 9 sõna-, 4 tantsu- ja 5 muusikalavastust. Balletitrupp täienes 20 ja draamatupp 3 uue liikmega.

02.09.2004